Україна
Україна-суспільство
ЛайфХаки
Інфографіка

Як розпорядитися нерухомістю за життя: корисна інфографіка


З'явилась змістовна інфографіка від Нотаріальної палати України, яка буде корисною для власників житла. У ній роз’яснюються особливості та переваги не лише заповіту і договору довічного утримання, а й спадкового договору.

Цікаво, що сьогодні небагато українців знають, що крім спадкування за заповітом або за законом, майно може перейти до іншої особи після смерті власника на підставі спадкового договору.

У Мінюсті пояснюють, що законодавством України включено спадковий договір до Книги шостої Цивільного кодексу України, що в свою чергу, зумовлює необхідність визначення правової природи спадкового договору, встановлення його специфічних ознак.

Статтею 1302 Цивільного кодексу України визначено, що за спадковим договором одна сторона (набувач) зобов’язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувача) і в разі його смерті набуває право власності на майно відчужувача.

Зверніть увагу, що до спадкового договору не застосовуються норми спадкового права. Згідно з Цивільним кодексом України сутність спадкового договору полягає в тому, що за таким договором відбувається розпорядження належним відчужувачеві майном ще за життя, але із набуттям набувачем права власності на майно після смерті відчужувача. Істотною умовою спадкового договору є його предмет, яким виступає майно відчужувача.

Дізнайтесь також, які ФОПи не платитимуть єдиний соціальний внесок.

Скористайтесь нашими корисними порадами: що з ліків узяти з собою на відпочинок.