Новини
Здоров'я
Київ

У Києві критично низький рівень донорської крові

10.01.2020 Надiя Проценко 0

У Київському міському центрі крові практично вичерпались запаси донорської крові. «На сьогодні наші запаси крові критично малі по всім групам», – зазначено на фейсбук-сторінці центру 10 січня. У дописі просять усіх, хто має змогу і не має протипоказань, здати кров, та нагадують, що одна донація може врятувати 3 життя.

Стати донором можна у будні дні з 8:00 до 14:00 за адресами: м. Київ,

  • вул. Берлинського, 12 (ст. м. Дорогожичі)
  • вул. Пимоненка, 8 (ст. м. Лук'янівка).

З особою обв'язково потрібно мати паспорт та ідентифікаційний номер.

У Києві критично низький рівень донорської крові

Нагадуємо, що донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань, визначених Міністерством охорони здоров’я України.

В день давання крові донор забезпечується безкоштовним сніданком та обідом. У разі неможливості забезпечення таким харчуванням донору відшкодовується готівкову вартість відповідних наборів харчування. Вартість наборів продуктів для харчування встановлено КМДА у розмірі 73 гривень.
Перед дачею крові або її компонентів донор повинен дотримуватись певних правил:
– мати добре здоров’я та гарне самопочуття;
– добре відпочити, виспатись;
– режим харчування донорів має деякі особливості: напередодні кроводачі потрібно виключити з раціону жирну їжу (масло, сало, жирні м’ясо та рибу, молоко, сметану, яйця, морозиво). В ці дні можна вживати нежирні відварені м’ясо та рибу, каші, картоплю, відварені та сирі овочі та фрукти, соки, компот, житній та не здобний хліб;
– в день здачі необхідно з’їсти легкий сніданок: чай або сік, печиво, білий хліб.
– за 48 годин до давання крові відмовитись від алкогольних напитків;
– за 72 години не вживати медикаментозних препаратів.
Перед здаванням крові у донора проводиться анкетування, визначається вміст гемоглобіну, група крові за системою АВО, передтестове консультування та огляд лікаря-терапевта.

Детальніше ознайомитися з пам'яткою донора можна за посиланням