Новини
Суспільство
За кордоном

Слово "бустерити" назвали англіцизмом року

Вважають, що це слово позитивно вплинуло на розвиток словника.

Слово

Німеччина назвала слово, що перемогло у номінації "Англіцизм 2021 року". Ним виявився дієслово-неологізм "бустерити" (boostern), утворене від назви третього, додаткового щеплення від коронавірусу. Як зазначає місцеве видання Frankfurter Allgemeine, пандемія продовжує чинити прямий вплив на світовідчуття громадян, а отже – і на німецьку мову.

Членам журі, яке складалося з лінгвістів і філологів на чолі з професором Вільного університету Берліна Анатолієм Штефановичем, потрібно було вибрати англійське слово, яке "позитивно вплинуло на розвиток німецького словника".

Серед претендентів було чимало словосполучень та виразів, що характеризують коронавірусну епоху. Наприклад, "довгий ковід" (long COVID) або "кьюар-код" (QR-code). Але швидше за інші у побут увірвалося слово "бустерити". Воно не було спущене зверху, нав'язане лікарями чи епідеміологами, але "зародилося в живій розмовній мові", а в грудні навіть увійшло до словника німецької Duden. Причому німці не просто взяли англійське іменник "booster", але й миттю перетворили його на дієслово, творчо переробивши іноземне запозичення.

Вчені присудили неологізму перше місце за "оптимізм". На думку журі, це ємне поняття викликає у тих, хто його використовує, позитивні асоціації і дає надію.

До слова, торік пальму першості віддали слову "локдаун". А серед переможців минулих років – "фейкові новини", "інфлюенсер" та "біженці, ласкаво просимо".

Нагадаємо, в 2020-му "пандемію" назвали словом року.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.