Україна
Політика

Рух ЧЕСНО: Як повномасштабна війна вплинула на відвідування сайту Верховної Ради

Найбільше людей на сайті парламенту цікавлять Кримінальний кодекс, Конституція та сторінка телетрансляцій, які сама Верховна Рада заборонила на час війни.

Рух ЧЕСНО: Як повномасштабна війна вплинула на відвідування сайту Верховної Ради - зображення

Сайт Верховної Ради — найбільш відвідуваний серед сайтів державних органів України.

Влітку цього року на нього заходили в середньому майже сім мільйонів разів на місяць. Повномасштабна війна позначилася й на відвідуваннях сайта Верховної Ради.

Це видно зі зростання аудиторії з великих країн Європи і США, натомість відсутності в лідерах відвідувань великих міст сходу (Харків) та півдня (Одеса) України.

Сайт Ради й далі більше відвідують жінки, ніж чоловіки. Ядро аудиторії — це люди віком від 25 до 34 років із великих обласних центрів — Києва, Львова та Дніпра, які водночас є великими хабами для переселенців.

За останнє півріччя змінилося використання девайсів для відвідувань сайта Ради — зараз більшість аудиторії знову повернулась до використання комп’ютерів, а не мобільних пристроїв.

Що також може бути наслідком повномасштабної війни. Користувачі й далі найбільше відвідують сторінки, на яких викладені Кримінальний, Цивільний та Кримінально-процесуальний кодекси.

Попри заборону в Україні російських соцмереж та повномасштабну агресію Росії, серед соціального трафіку сайта ВР на третьому місці месенджер росіянина Павла Дурова Telegram, а його ж творіння "Вконтакте" перемістилося на п’яту позицію цього рейтингу.

Рух ЧЕСНО: Як повномасштабна війна вплинула на відвідування сайту Верховної Ради - зображення

До початку нового політичного сезону у Верховній Раді ми вирішили не порівнювати сайт ВРУ з іншими сайтами парламентів світу, а з’ясувати, як змінилась динаміка переглядів сайта головного законодавчого органу держави під час повномасштабної війни.

У відкритому доступі є дані відвідування трьох літніх місяців — від початку червня по вересень 2022 року.

За цей час кількість відвідувань сайта ВРУ в порівнянні з кінцем минулого року зросла на мільйон і загалом становила майже 21 мільйон переглядів, у середньому кількість сесій сайту ВРУ на місяць — 7 мільйонів.

Хоча з кожним літнім місяцем динаміка переглядів ішла на спад. Падіння літнього трафіку є типовим явищем для більшості онлайн-ресурів.

SimilarWeb при аналізі пропонує порівняти показники схожих сайтів, серед яких сайт Кабміну, президента України, Мін’юсту й Міносвіти.

Як і раніше, сайт ВРУ має найбільші показники переглядів серед українських державних сайтів, хоча сайт президента мав стрибок у липні до 4,4 млн переглядів.

Рух ЧЕСНО: Як повномасштабна війна вплинула на відвідування сайту Верховної Ради - зображення

Що ж до інших показників, то сайт ВРУ також має найбільшу кількість унікальних відвідувачів на місяць — 2,3 мільйона.

Однак найдовше — майже шість хвилин — відвідувачі перебувають на сайті Мін’юсту; там також і найбільша глибина перегляду — майже 5 сторінок за один візит — та найнижчий показник відмов: 39 %.

Як і раніше, аудиторія найчастіше заходить на сайт у пошуках Кримінального, Кримінально-процесуального та Цивільного кодексів України, а також Конституції (за цим запитом заходять і на сайт президента, де також є текст Основного закону).

В свою чергу на сайт Мін’юсту заходять після пошуку реєстру боржників.

Рух ЧЕСНО: Як повномасштабна війна вплинула на відвідування сайту Верховної Ради - зображення

Реферальний трафік розподілився за напрямами: на сайт ВРУ переходять із сайта Держприкордонслужби України, порталу безоплатної правової допомоги, а також із Суспільного та "Української правди".

Рух ЧЕСНО: Як повномасштабна війна вплинула на відвідування сайту Верховної Ради - зображення

Водночас, згідно з даними Google Analytics сайта ВРУ, однією із найпопулярніших сторінок на сайті Ради є сторінка відеотрансляцій: від початку року й дотепер її відвідали понад 600 тисяч разів.

Пік відвідуваності сторінки відеотрансляції припав на 23-24 лютого — тоді її відвідали майже 100 тисяч разів.

Такий інтерес аудиторії є логічним, адже більшість громадян у той час шукали офіційну інформацію від влади щодо подальших дій.

Першоджерело за посиланням.


Раніше ми повідомляли, що на сайті Верховної Ради з'явився текст законопроєкту фігуранта низки антикорупційних розслідувань Андрій Клочка, який видався мені вкрай цікавим.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.