Новини
Васильків
Суспільство

В пам'ять жертв Голокосту: у Василькові відкрили меморіал


Сьогодні, 5 серпня у Василькові на Київщині, відкрили пам’ятний знак жертвам єврейського населення, яких знищували під час Голокосту в роки нацистської окупації міста в 1941-1943 роках .

Про це пишуть jewishnews.

Недалеко від встановленого пам'ятного знака, з правого боку Покровського кладовища з прилеглим яром, 3 вересня 1941 нацисти везли на розстріл 106 євреїв Василькова. Серед розстріляних були жінки, діти, люди похилого віку.

Фото: jewishnews

«Відповідно до інформації Яд ва-Шем, в роки окупації в Василькові та околицях було знищено понад 2305 жителів єврейської національності.

Відкриття пам'ятного знака відбулося за участю почесних гостей, небайдужих громадян і представників Єврейської громади Василькова.»

Єврейська громада м. Васильків займалася збором коштів на відкриття цього меморіалу на вшанування пам'яті про розстріляних євреїв у Покровському Яру 1941-1942 років.

Страшні деталі жахливих подій на Покровському Яру у Василькові розповіла Олена Панашенко, яка за часів Голокосту була ще дитиною.

"У серпні 1941-го в місті і околицях були розклеєні оголошення, зобов'язані євреїв з'явитися «для переїзду в Палестину» на збірний пункт поряд з будівлею вокзалу, взявши з собою цінні речі. За невиконання наказу - розстріл. Людей нібито повинні були відправити поїздом до Одеси, а потім пароплавом в Палестину. Вранці під'їхали вантажівки, в які завантажили євреїв і відвезли в Ковалівський яр і яр біля Покровського кладовища.

Ці два яри стали останнім притулком євреїв. Тут також розстрілювали ромів, душевнохворих з місцевої лікарні і військовополонених. Для кожного була вирита «своя» яма. Кажуть, для цієї «роботи» спеціально ангажували фахівців з айнзатцгрупи 4а, яка займалася і вбивствами в Бабиному Яру."

ІА “Погляд” вже повідомляв, що на Київщині з’явиться виставка «Блокпост Пам’яті».

Ми розповідали також про Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.