Новини
Новини Київської області
Вишгород
Культура

Керівники музеїв Вишгородщини отримали обласні нагороди


Під час колегії управління культури, національностей та релігій КОДА йшлося про запровадження  за прикладом ВІКЗ QR-кодування унікальних об’єктів та експонатів в закладах культури області, а також про перейменування Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році»

Учора, 11 грудня, відбулось засідання колегії управління культури, національностей та релігій КОДА, під час якої начальник управління культури, національностей та релігій Київської ОДА, голова колегії Ігор Золотоверх підбив підсумки роботи у сфері культури Київської області за 11 місяців 2019 року, а також вручив обласні нагороди працівникам культури Київщини.

Серед нагороджених – керівники двох музейних закладів, розташованих у Вишгородському районі.

"Почесною грамотою Київської облради із цінним подарунком з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури, та Подякою управління культури, національностей та релігій КОДА за особистий вагомий внесок у розвиток музейної справи та туристичної галузі Київщини нагороджено директорку КЗ КОР «Вишгородський історико – культурний заповідник» Владу Литовченко. Ігор Золотоверх особисто подякував та привітав із успішно реалізованим, за підтримки Українського культурного фонду, унікальним реалізованим проектом Вишгородського історико-культурного заповідника «Історико – культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація та популяризація», повідомляється на офіційному сайті КОДА.

Піч час колегії було одностайним голосуванням кворумом президії було підтримане рішення: про  запровадження QR-кодування унікальних об’єктів та експонатів в закладах культури області шляхом підготовки та участі відповідних проектів у грантових програмах у тому числі УКФ.

Також подякою управління культури, національностей та релігій Київської ОДА нагороджено Івана Вікована директора Національного музею – заповідника «Битва за Київ  у 1943 році», який розташований у селі Нові Петрівці Вишгородського району. «Голова колегії особисто подякував директору за активну громадську позицію, організацію та проведення заходів з метою вшанування Героїв Небесної Сотні, постраждалих учасників Революції Гідності, загиблих земляків – учасників військових протистоянь в зоні АТО/ООС», повідомляє КОДА.

Також члени колегії проголосували за ініціативу перейменування Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» в «Національний музей української  військової звитяги». Зазначається, що причина перейменування – те, що назва закладу вже не відповідає сучасному різнобічному змістовному наповненню тощо. Адже музей розширив межі своєї діяльності й роботи з патріотичного виховання молоді, включивши новітню складову захисту Батьківщини.

Окрім того, одним з рішень колегії було присвоєння та підтвердження звання «народний», «зразковий» 63 аматорським колективам (студіям) Київщини). Також було вирішено  зняти звання «народний» з трьох аматорських колективів області.

Члени колегії зазначили, що пріоритетним напрямом діяльності управління визнано «всебічне сприяння розвитку галузі культури, мистецтв, охорони культурної спадщини, збереження мережі закладів культури області, захист інтересів і прав працівників культури Київщини,  а також вирішення актуальних питань  державно-церковних та міжнаціональних відносин у рамках активної реалізації процесів децентралізації та утворення ОТГ на території Київщини».

Фото з відкритих інтернет-ресурсів