Новини
Україна
ЛайфХаки

Дитяча гаряча лінія: на що скаржаться неповнолітні?


Цьогоріч  на Національну дитячу гарячу телефонну лінію звернулося 57 тисяч хлопчиків і дівчаток.

Безпрецедентною назвала урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко кількість звернень на Національну дитячу гарячу телефонну лінію, яка працює на базі Правозахисного центру «Ла Страда - Україна».

За дев’ять місяців цього року від хлопчиків і дівчаток надійшло 57 тисяч звернень.

За словами Левченко, майже 30% маленьких додзвонювачів скаржилися на насильство і жорстоке поводження, 15% - на булінг. Окрім того, майже 3 тисячі звернень, а це приблизно 5% їх загальної кількості,  стосувалися тематики сексуальної освіти.

Номер Національної дитячої гарячої лінії: 0 800 500 225, дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України та з мобільних телефонів усіх українських операторів безкоштовні.

Як повідомляє УНІІАН, ці цифри були озвучені онлайн-конференції «Запровадження комплексної сексуальної освіти та принципів гендерної рівності: перспективи в Україні 21-го століття».

Національна дитяча гаряча лінія працює у Міжнародному жіночому правозахисному центрі «Ла Страда-Україна» з початку 2013 року, аби діти могли анонімно і конфіденційно отримати підтримку і пораду, а дорослі - проконсультуватися з психологами, юристами та соціальними працівниками про порушення прав дитини.

За словами Катерини Левченко, ці дзвінки обумовлені негативними тенденціями у суспільстві, такими стереотипами, як дискримінація, гендерно обумовлене насильство.

Урядова уповноважена переконана в необхідності впровадження сексуальних і гендерних освітніх програм, у тому числі і в школах. Левченко зазначає, що це є «дуже серйозними сигналами для того, щоб знаходити дійсно ефективні методи введення освітніх програм».

Як повідомляв «Погляд», найбільше протоколів щодо кібербулінгу складено на Київщині.

Також «Погляд» інфомував, що поліцейські Вишгородщини розповіли дітям про їхні права.