Новини
Вода
Повітря
Київ

Чим дихають кияни: в ЦГО дали оцінку повітря у столиці в жовтні


Загальний рівень забруднення атмосфери в жовтні по місту характеризувався, як високий.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили в ЦГО ім. Б. Срезневського.

У жовтні фахівці відмітили в столиці перевищення середньодобових гранично-допустимих концентрацій діоксиду азоту, фенолу, діоксиду сірки та формальдегіду та оксиду азоту.

«Загальний рівень забруднення атмосфери у жовтні по місту характеризувався, як високий», – зазначають в ЦГО.

В яких районах столиці краще не дихати?

Найбільш забрудненим повітрям у жовтні відзначався район вул. Семена Скляренка та вул. Каунаської. Високим рівнем забруднення також характеризувались райони Деміївської площі, Оболонського проспекту, Бессарабської площі, проспекту Перемоги (поблизу метро Святошин), бульвару Лесі Українки, вулиці Олександра Довженка (поблизу метро Шулявка), площі Перемоги, вулиці Академіка Стражеска.

Підвищений рівень забруднення повітря фіксувався на вулицях Попудренка, Інженера Бородіна. Низьким забрудненням повітря характеризувались проспект Науки та Гідропарк.

Як повідомляв «Погляд», в Мінприроді головними причинами забруднення повітря в Києві назвали транспорт та затори.

Якою була якість води у Дніпрі?

За даними спостережень кисневий режим у Дніпрі в минулому місяці був задовільний.

Проте води річки були забруднені сполуками азоту нітритного, сполуками цинку та фенолами, хрому шестивалентного, міді, сполуками мангану. Концентрації заліза загального, нафтопродуктів, синтетичних поверхнево-активних речовин (СПАР) не перевищували відповідні нормативи.

Радіаційна ситуація у Києві

Радіаційний стан в місті у жовтні був стабільним.

«Надмірна кількість опадів у жовтні (2,9 місячної норми) сприяла очищенню приземного шару атмосфери від радіоактивних аерозолів», – зазначають в ЦГО.

Нагадаємо, жовтень в Києві видався найтеплішим за останні 140 років, також другий місяць осені назвали рекордно вологим.