Новини
Вишгород
Культура

Архіви Київщини поповнились матеріалами про бортництво


Культурна трансмісія: Вишгородський історико-культурний заповідник передав матеріали Національного проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» до архівних установ.

Фото ВІКЗ

Під час реалізації Національного проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі», який проводився влітку і восени минулого року за ініціативи Вишгородського історико-культурного заповідника (ВІКЗ), керівники архівних установ зауважували, що архівні фонди з бортницької тематики у них потребують наповнення. Тому у ВІКЗ вирішили поділитися зібраним матеріалом.

І от така трансмісія відбулася 24 лютого.

«За участі голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова, начальника Управління культури Київської обласної державної адміністрації Дмитра Гончаренка, директорки Державного архіву Київської області Соф'ї Каменєвої, заступниці директора Українського центру культурних досліджень Олени Іщенко, директорки Вишгородського історико-культурного заповідника Влади Литовченко в Державному архіві Київської області відбулося урочисте приймання документів основної діяльності Вишгородського історико-культурного заповідника з організації та реалізації Національного проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» (грантова програма за підтримки Українського культурного фонду», - повідомляє ВІКЗ.

До ДАКО було передано фото- та відеодокументи проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» в електронному форматі.

Зокрема, це:

  •  вміст вебресурсу «Віртуальний музей бортництва»,
  • опис та концепція проєкту,
  • матеріали фотовиставки «Борть. Життя. Полісся»,
  • онлайн-відеоурок з бортництва,
  • поліграфічна продукція,  
  • матеріали експедиції тощо.

А ще  ВІКЗ передав до архіву й документи у паперовому вигляді – супровідну та фінансову документацію, договори, плани, друковані видання.

Фото ВІКЗ

За словами Соф‘ї Каменєвої, ця подія є неординарною, оскільки у архівний фонд вводиться абсолютно новий архівно-інформаційний ресурс. А голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов зазначив важливість даного проєкту для нащадків, а переданих документів - для подальших досліджень.

Директорка ВІКЗ, к.і.н., кураторка проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» Влада Литовченко звернула увагу на те, що перехід документів до національного архівного фонду дає можливість користувачам надалі створювати і реалізовувати аналогічні проєкти.

«Й управління культури, й КОДА всебічно підтримуватимуть програми, спрямовані на презентацію і популяризацію культурних і історичних надбань Київщини», - підкреслив начальник Управління культури КОДА Дмитро Гончаренко.

 «Проєкт було виконано повністю в короткострокових цілях і завданнях, а ось робота  щодо довгострокових планів ще триває. Це свідчить про сталість і значущість проєкту», - розповів координатор проєкту, завідувач Історичного музею ВІКЗ Дмитро Шевченко.

Фото ВІКЗ

За словами директорки УЦКД Олени  Іщенко, цей проєкт увійде у звітну документацію України перед ЮНЕСКО у реалізації нашою державою Конвенції ЮНЕСКО 2003 року.

Фото ВІКЗ

Про проєкт «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі»

«Погляд» виступив інформаційним партнером Національного проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі», і пильно стежив за його перебігом.

Національний проєкт «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» упродовж чотирьох з половиною місяців реалізовувався у трьох областях –  Київській, Житомирській та Рівненській за підтримки Українського культурного фонду. Фактично вперше в Україні на бортництво звернули масштабну увагу, здійснивши дослідження промислу в сучасному аспекті на кроссекторальному рівні та  його популяризацію серед широкого кола українців, звернувши увагу, окрім історико-культурного,  на низку не менш важливих аспектів, зокрема, екологічного й економічного. У межах проєкту проводились наукові експедиції по осередках бортництва Київщини, Рівненщини та  Житомирщини з метою пошуку нових осередків давнього ремесла, збирання інформації від носіїв, формування фото- і відеоархівів. 

Одне з досягнень проєкту – те, що під час однієї з наукових експедицій проєкту було знайдено осередки давнього промислу на Київщині, а саме – в Іванківському регіоні. Це стало цінною знахідкою, адже раніше вважалося, що представників давнього промислу на Київщині немає.  

Також «Погляд» інформував про унікальні історичні фото про бортництво, які були вперше презентовані під час виставки «Борть. Життя. Полісся» .

Фото ВІКЗ

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.