Новини
Новини Київської області
Вишгород
Культура
Дати

2 квітня - Міжнародний день дитячої книги


«Писати для дітей – це напрочуд відповідально. Ти маєш бути в контакті з собою, близькими та світом, добре знатися на психології»: дитяча письменниця з Вишгорода Катерина Єгорушкіна

«Сьогодні, 2 квітня - Міжнародний день дитячої книги! Дякуємо всім бібліотекарям, які працюють із наймолодшими читачами та видавцям, які створюють цікаві та такі важливі дитячі книжки!», зауважує Українська бібліотечка асоціація.

ДОВІДКА. Міжнародний день дитячої книги відзначається, починаючи з 1967 року з ініціативи і за рішенням Міжнародної ради з дитячої книги. Для цього свята  2 квітня було обрано не випадково – це також день народження данського казкаря Ганса Крістіана Андерсена.

 «Дитячі книги - це не тільки література, коли всім смішно, кумедно, і не коли все просто і наочно, яскраво і привертає увагу, а коли за допомогою художніх образів, зрозумілих дітям, розповідається про життя, тобто в правильній дитячій літературі перед нами, перш за все, постає яскрава картина світу в різних життєвих ситуаціях», зазначає dilovamova.

Дитячі книги у доступній формі вчать, надихають, і все більше дитячих письменників звертаються до актуальних тем сьогодення, за допомогою яких виховують дітей свідомими, людяними, відповідальними.

Дитяча письменниця-казкарка і казкотерапевт – Катерина Єгорушкіна з Вишгорода, зауважує: «Писати для дітей – це напрочуд відповідально. Ти маєш бути в контакті з собою, близькими та світом, добре знатися на психології. Власне, книжки й допомагають людям цей контакт налагоджувати».

В активі Катерини Єгорушкіної - виданих 10 книжок, дев'ять з яких – для дітей. Це окрім того, що увійшло до збірників. А ще – її твори діти вивчають у школі, адже деякі оповідання входять до сучасної шкільної "Хрестоматії 1,2 класи".

«Кожна книжка для мене особлива - як спалах, підсумок чи глибинний досвід. Це певний відтинок мого життя,  те, як я мислила і відчувала. Моя пам’ять зберігає практично все, що стоїть за кожною книжкою: отак гортаєш сторінки – і одразу жмут емоцій та асоціацій. Звичайно, є книжки, які наразі для мене є найближчими. Наприклад, із серії "Музична казкотерапія" ‒ це "Птахи та Янголи" та "Пригоди Штанька". Ще з найновіших книжок ‒ екоказка "Арчі" про сортування сміття. Мене давно хвилює тема екології,  і я багато років поспіль пропонувала видавцям взятися за цю тему, але мені казали, що наші люди ще не готові. Однак люди дозрівають, видавці також. Обидві згадані книжки на екологічну тематику: "Пригоди Штанька" присвячено темі вирубки міських скверів задля побудови розважальних центрів;  екоказка  "Арчі" ‒ це історія про песика, який жив на березі моря, збирав і сортував сміття», зазначає Катерина Єгорушкіна.

Фото автора та з відкритих інтернет-ресурсів