Новини
Новини світу

ЄС у Києві підтвердив довгострокову підтримку України (ВІДЕО)

Вступ України до ЄС сам по собі здатний дати Києву серйозні гарантії безпеки, припустив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель у понеділок.

Європейський союз засвідчив свою довгострокову підтримку України, на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Києві – першій такій зустрічі за межами блоку.

Про це 2 жовтня повідомляє агенція France-Presse.

Зустріч відбувається в момент, коли серед членів ЄС зростають розбіжності щодо підтримки України на тлі обмежених успіхів ЗСУ в контрнаступі проти російських військ.

"Ми збираємося на історичну зустріч міністрів закордонних справ ЄС тут, в Україні, країні-кандидаті та майбутньому члені ЄС", –

верховний представник ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель

Метою зустрічі було "висловити нашу солідарність і підтримку українському народу", додав він, визнавши, що зустріч "не має на меті досягнення конкретних висновків і рішень".

Глава МЗС України назвав саміт важливим сигналом європейської підтримки Києва.

"Вперше в історії Рада із закордонних справ збирається провести засідання за межами своїх нинішніх кордонів — поза кордонами Європейського союзу — але в межах майбутніх кордонів Європейського союзу", -

Дмитро Кулеба

27 країн ЄС залишилися переважно єдиними в питанні підтримки України впродовж 19 місяців повномасштабної війни, запровадивши проти Росії 11 раундів санкцій і витративши мільярди євро на зброю для Києва.

Як повідомляв "Погляд" раніше, сім країн ЄС замовили боєприпаси у рамках схеми закупівель Європейського Союзу, щоб доставити терміново необхідні артилерійські снаряди в Україну та поповнити виснажені західні запаси.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.