Новини
Київщина
Бориспіль
Кримінальні новини

Громадянин Китаю намагався вивезти партію бурштину за кордон у цукерках

27.06.2019 Оксана Кириленко 0

Каміння містилося у в дев'яти прозорих поліетиленових пакетах у перемішку з цукерками. Кожен окремий камінь був обгорнутий в фольгу, що в свою чергу утруднювали виявлення вказаного каміння на рентген апараті під час митного контролю багажу.

Працівниками Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці ДФС у співпраці з ГУ КЗЕ СБ України в рамках проведення операції «Бастіон» зафіксовано спробу незаконного вивезення за межі митної території України бурштину.

Майже 4 кг бурштину намагався вивезти на батьківщину громадянин Китаю, який для проходження митного контролю обрав спрощену систему «зелений коридор». Цим чоловік заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення з митної території України.
На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадянин не надавав, до інспекторів митниці з приводу декларування товару не звертався.
Речовину природного походження коричневого кольору з різними відтінками, що за зовнішнім виглядом має ознаки дорогоцінного каміння органогенного походження, а саме бурштину, різного розміру та форми, було виявлено у валізі пасажира під час проведення митного контролю у багажному відділенні. 
Каміння містилося у в дев'яти прозорих поліетиленових пакетах у перемішку з цукерками. Кожен окремий камінь був обгорнутий в фольгу, що в свою чергу утруднювали виявлення вказаного каміння на рентген апараті під час митного контролю багажу.
Складено протокол про порушення митних правил. Бурштин вилучено до винесення судом рішення у справі.

Довідково: відповідно до ч. 3 ст. 371 Митного кодексу України товари, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10 000 Євро, при вивезенні (пересиланні) їх громадянами за межі митної території України підлягають письмовому декларуванню з поданням митної декларації, передбаченої законодавством України для підприємств, та зі сплатою вивізного мита у випадках, встановлених законами України.
Таким чином, своїми діями громадянин Китаю здійснив переміщення через митний кордон товару - речовини природного походження коричневого кольору з різними відтінками, що за зовнішнім виглядом має ознаки дорогоцінного каміння органогенного походження, а саме бурштину, з приховуванням від митного контролю, а саме, способом, що утруднює виявлення.

ДФС у Київській області