Київщина
Технології
Світ-суспільство

Google планує збудувати ціле місто

07.09.2020 Олена Стець 0

Ніхто не сумнівається, що компанія Google дуже амбітна, але поки це стосується «невловимих» матерій - інтернет-сервісів, програмного забезпечення й різних технологій, - усвідомлювати масштаби діяльності «корпорації добра» важко. Інша справа, коли IT-гігант оголошує свої плани з будівництва цілого невеликого містечка для розміщення офісів, житлових приміщень і всіх супутніх елементів інфраструктури в кроковій доступності один від одного.

Новинне агентство CNBC з посиланням на представників холдингу Alphabet Inc. повідомляє, що корпорація планує облаштувати 40 акрів в місті Маунтін-В'ю, штат Каліфорнія. Наповнений компаніями й стартапами, що працюють у сфері інформаційних технологій, цей компактний кампус в самому серці Кремнієвої долини повинен буде стати максимально комфортним середовищем для фахівців.

Джерело: Google

Проєкт охоплює створення близько 123,5 тисяч квадратних метрів офісних площ, понад 2 700 квадратних метрів для використання організаціями, торгівлі та сфери послуг, а також 1 850 квартир, 1 800 з невеликим квадратних метрів для проведення різних заходів і 12 акрів відкритого загальнодоступного простору. Кампус буде називатися Міддлфілд Парк і в його створенні вкрай зацікавлена міська адміністрація - новий мікрорайон дасть відчутний поштовх до розвитку місцевої економіки.

Джерело: Google

При тому, що план повністю відповідає запитам міста і буде фінансуватися з власних коштів компанії. Якщо комусь може здатися, що це вельми дивовижний проєкт, то насправді він навряд чи може зрівнятися з іншими задумами Google у сфері нерухомості. Маунтін-В'ю - «рідне» місто компанії й зараз опрацьовуються, як мінімум, два ще більш масштабних будівництва. У десяти милях від Міддлфілд Парк, в центрі Сан-Хосе, після 2021 року, коли співробітники компанії завершать працювати віддалено, буде побудований кампус площею 80 акрів з готелем, транспортним вузлом і навіть висотними будівлями на території. А в затоці Сан-Франциско планується створення аж 15 тисяч житлових будинків.