Новини
Екологія
Повітря
Новини світу
За кордоном

Глобальна спека з наслідками: людство пережило найспекотніше десятиліття, – ВМО


За даними Всесвітньої Метеорологічної Організації (ВМО), період з 2010-го по 2019-й років став найспекотнішим десятиліттям за всю історію спостереження клімату.

«2019 рік завершує десятиліття виключної глобальної спеки, відступу льоду і рекордного рівня моря, викликаних парниковими газами, утвореними в результаті діяльності людини. Середні температури за п'ятирічний (2015-2019 роки) і десятирічний (2010-2019 роки) періоди майже напевно будуть найвищими за всю історію спостережень. За даними Всесвітньої метеорологічної організації, 2019 рік став другим або третім в числі найтепліших років в історії людства», – повідомляють у ВМО.

У попередній заяві ВМО про стан глобального клімату йдеться про те, що середня глобальна температура в 2019 році (січень-жовтень) була приблизно на 1,1°C вищою, ніж в доіндустріальний період.

Натомість концентрація вуглекислого газу в атмосфері в 2018 році досягла рекордного рівня, що склало 407,8 частини на мільйон, і продовжувала зростати в 2019 році. CO2 зберігається в атмосфері століттями, а в океані – ще довше, фіксуючи, таким чином, тенденцію до зміни клімату.

За представленими в доповіді даними підйом рівня моря прискорився з моменту початку супутникових вимірів в 1993 році через танення крижаних щитів в Гренландії та Антарктиді. Арктичний морський лід зменшився до рекордних позначок у вересні і жовтні 2019 року. Антарктида також кілька разів демонструвала рекордно низький рівень льоду в цьому році.

«Якщо ми зараз не приймемо термінових заходів по боротьбі зі зміною клімату, то до кінця століття нас очікує підвищення температури більш ніж на 3°C, що призведе до ще більш згубних наслідків для благополуччя жителів Землі», – заявив Генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.

Нагадаємо, наразі в Мадриді триває конференція з питань клімату. На конференції Гутерріш сказав, що зміни відбуваються надто повільно – в той час, коли потрібна кардинальна перебудова. На думку Генсека людство має повністю відмовитися від викопного палива.

Також на конференції стало відомо, що до 2021 року Європейський інвестиційний банк припинить фінансувати проекти, пов’язані з викопним паливом.