Новини
Всесвіт
Новини світу

Глава NASA повідомив дату висадки на Марс


Під час спільної конференції керівників космічних агентств різних країн світу, що відбулася вчора в рамках щорічного Міжнародного конгресу астронавтики у Вашингтоні, відповідальним за підкорення космосу людям було поставлено питання – коли людина зможе висадитися на Марс? Глава НАСА Джим Бріденстайн впевнений, що при всебічній підтримці інших країн висадка на Марс цілком можлива до 2035 року.

«Якщо ми прискорюємо висадку на Місяць, то ми прискорюємо і висадку на Марс», – заявив Бріденстайн, маючи на увазі програму «Артеміда» – висадку першої американської жінки на Місяць в 2024 році.

Поточна мета НАСА – висадитися на Місяці протягом найближчих п'яти років і закріпитися на ній до 2028 року. Тобто домогтися того, щоб на супутнику Землі з'явилася база, на якій люди могли б жити і працювати протягом тривалого періоду часу.

«Якби наших бюджетів було достатньо», – сказав Бріденстайн, звертаючись до своїх колег з космічних агентств інших країн. –«Я б припустив, що ми зможемо зробити це [висадитися на Марс] до 2035 року».

Що стосується коштів, щодо бюджету НАСА почалися слухання в Конгресі США. Приводом для них стали витрати на програму «Артеміда», до якої конгресмени ставляться вельми скептично.