Новини
Технології
Світ-суспільство
Автоновини
За кордоном

Гіперкар SSC Tuatara встановив світовий рекорд швидкості


Автомобіль розігнався до 455,28 км/г на випробувальному полігоні космічного центру Кеннеді, штат Флорида, США.

Фото: Shelby Supercars

Із першої спроби авто розігналося до 508 км/год, але виникли проблеми.

Про це із посиланням на компанію Shelby Supercars повідомляє сайт UaMotors.

Проблема полягала у довжині злітно-посадкової смуги полігону, яка становить всього 3,7 кілометри, і ще близько півтора кілометрів відвели на гальмування. Через це довелося змінити алгоритм розгону, а подальші заїзди були вчетверо складнішими, аніж перші.

Фото: Shelby Supercars

За правилами Книги рекордів Гіннеса, щоб встановити рекорд, було проведено два заїзди, по одному в кожен бік. В рамках залікових заїздів максимальна швидкість Tuatara була 460,4 км/год, однак офіційно визнаним став середній результат.

На титул творця найшвидшого автомобіля у світі претендують багато автовиробників. В 2021 році ательє Hennessey виведе на тести Venom F5, який в теорії зможе розігнатися до 500 км/г. Koenigsegg має намір повернути собі титул за допомогою гіперкара Jesko Absolut, розрахункова швидкість якого складає 530 км/г.

Нещодавно «Погляд» повідомляв, що український АН-124 «Руслан» перевіз найбільший супутник за всю історію авіакомпанії.

Також ми розповідали про перше тестування вакуумного потягу Virgin Hyperloop: він розвинув швидкість 172 км/год.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.