#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Суспільство
Технології

Гібридна війна: Роскомнагляд скаржиться на контент українського телеканалу

10.06.2019 Косянчук Інна 0

Нацрада звернулася до Google не блокувати на YouTube трансляцію супутникового телеканалу «ATR T»

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення звернулася до глобальної корпорації Google. У листі йдеться про те, щоб унеможливити блокування трансляції на її відеохостингу YouTube матеріалів супутникового телеканалу «ATR T» (ТОВ «ТК «Атлант-СВ»). Як повідомив на своїй Фейсбук-сторінці член Національної Ради Сергій Костинський, телеканал отримав від самої платформи YouTube вимогу видалити з офіційного YouTube-каналу мовника деякі його передачі внаслідок скарги.

«Підставою звернення YouTube стала вимога Федеральної служби з нагляду у сфері масових комунікацій і зв’язку (Роскомнагляду) Російської Федерації, яка стверджує, що розміщені матеріали порушують російське законодавство про інформацію, інформаційні технології та про захист інформації. Національна рада у своєму листі до корпорації Google акцентує, що мовлення українських медіа перебуває під юрисдикцією української держави, і єдиним регуляторним органом, що має право звертатися до третіх сторін стосовно розміщеного ними контенту, є український регулятор – Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення», зауважив у повідомленні Сергій Костинський.

За його словами, Регулятор запевнив американську компанію у тому, що контент ТОВ «ТК «Атлант-СВ» відповідає вимогам українського та європейського законодавства, і немає правових підстав для блокування контенту телеканалу. Нацрада вважає цей прецедент небезпечним для свободи слова не лише в Україні, а й у світі.

«Національна рада нагадала про попередні спроби Роскомнагляду впливати на контент українських телеканалів, розміщений на YouTube, зокрема вимоги видалити програму Національної суспільної телерадіокомпанії України «Знай наших» про спогади українського добровольця, який воював на сході країни, і сюжет про політв’язня – фігуранта так званої ялтинської справи Хізб ут-Тахрір Емір-Усеіна Куку та його дружину Мерьєм Куку. Національна рада переконана, що такими діями Російська Федерація використовує корпорацію Google і її дочірню компанію YouTube у своїх інтересах у процесі ведення гібридної війни проти України, а Роскомнагляд намагається регулювати діяльність українських медіа, які є ліцензіатами Національної ради», звернув увагу Сергій Костинський.

Також він підкреслив, що неприпустимим є таке невмотивоване втручання російського регулятора в діяльність незалежних медіа, які провадять свою діяльність в Україні, і зазначив, що Нацрада боку готова до співпраці та обговорення ситуації щодо трансляції контенту українських телеканалів на YouTube.