Газопостачальники Київщини звітують
ПАТ «Київоблгаз» підбив підсумки опалювального сезону у Києво-Святошинському районі. А що з перерахунком коефіцієнтів на Київщині?
Сьогодні у Києво-Святошинській районній державній адміністрації під час зустрічі голови правління ПАТ «Київоблгаз» Дмитра Дронова з представниками місцевої влади у форматі відкритого діалогу було підбито підсумки цього опалювального сезону.
«У Києво-Святошинському районі він розпочався своєчасно та пройшов без суттєвих проблем, як технічних, так і фінансових, – зазначається у повідомленні на Фейсбук-сторінці Київоблгазу. –Результатом діалогу стала ініціатива Київоблгазу. Вже в цьому році Товариство відмовилось від послуг підрядних організацій, і власними силами почало проводити газифікацію об’єктів.
«Ми до цього прийшли з урахуванням інтересів споживачів нашого району та Київської області. Які побажали, щоб саме «Київоблгаз» виконував всі роботи з приводу будівництва та газифікації об’єктів» - говорить Дмитро Дронов.
На зустрічі було розглянуто проблематику об’єктів соціальної сфери, цього опалювального сезону та окреслені основні напрямки по підготовці до нового.
«І враховуючи, що у нас 47 шкіл, 27 амбулаторій – це дає нам можливість спокійно дивитись у новий опалювальний сезон» - зазначив Михайло Лєзнік, заступник голови Києво-Святошинської районної державної адміністрації.
Такий підхід з боку ПАТ «Київоблгаз» та апарату Києво-Святошинської адміністрації сприятиме своєчасному старту та проведенню опалювального сезону 2019-2020, зазначається в повідомленні Київоблгазу.
Все це добре. От тільки ні слова там немає про те, як перераховуватимуть споживачам захмарні суми, які пару місяців не дають спокою користувачам газу: звідки з’явилися тисячі гривень, які їм треба сплатити нібито за коефіцієнти для приведення обсягів газу до стандартних умов (простіше кажучи, за те, що на вулиці було то холодно то жарко, і газ то розширювався то стискався в об’ємах)?
А це питання якраз людей цікавить найбільше.
Втім, є сподівання на перерахунок. Нині завершуються перевірки облгазів, які прислали споживачам платіжки з незрозумілими їм сумами.
Як повідомив на своїй Фейсбук-сторінці заступник начальника Департаменту енергоефективності НАК «Нафтогаз України» Олексій Хабатюк, "справа коефіцієнтів" проти облгазів рухається завдяки небайдужим споживачам та за підтримки активістів на місцях.
Оприлюднено акти перевірок Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), а також проекти постанов про накладання штрафів та вимоги усунути порушення у низці облгазів, серед яких і ПАТ «Київоблгаз». 22 березня Олексій Хабатюк, зокрема, повідомив: «НКРЕКП наклала штраф на Вінницягаз, Волиньгаз та Київоблгаз, а головне зобов'язала зробити перерахунок ВСІМ споживачам до 5 квітня».
Побачимо, чи це станеться. До речі, подібні перевірки пройшли ще у 10 облгазах, з таким же результатом –встановлено порушення ліцензійних умов, а нарахування додаткових обсягів газу побутовим споживачам із використанням коефіцієнту визнано незаконним.
У п'ятницю 29 березня має відбутися засідання НКРЕКП. Там, зауважує Олексій Хабатюк, розглянуть ці результати перевірок і планують накласти штраф по 850 тисяч гривень та зобов'язати провести перерахунок обсягів споживання по ВСІХ побутових споживачах до 18 квітня.
«Чи це правильно? Впевнений, що так. І це проміжна перемога. А чи це кінець історії з коефіцієнтами? Впевнений, що ще ні. Облгази (не всіх, але ті, що входять в фірташівську РГК - всі) розуміли незаконність своїх дій від самого початку, але свідомо пішли на порушення. Тому наступний крок облгазів позов до суду на рішення НКРЕКП про накладання штрафу та припису провести перерахунки. Що далі? Захищати свої права всіма доступними законними методами - правоохоронні органи, органи захисту прав споживачів, суд тощо. А НКРЕКП та іншим державним інституціям потрібно бути готовими до загострення протистояння та розробляти план "Б", пише Олексій Хабатюк.
Адже успішне проходження опалювального сезону – це добре. Але треба, щоб ним задоволені були – в усіх аспектах – не лише комунальники, а й споживачі.