#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Вишгород
Київщина-суспільство
Політика

#freeдюсш: Вишгородська райрада пообіцяла захистити законні інтереси спортсменів

01.02.2021 Косянчук Інна 0

На сесії Вишгородської міської ради 28 січня депутати 16 голосами висловились за прийняття рішення про приєднання Вишгородської міської дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту до Вишгородської міської дитячо-юнацької школи. Але тренери й громадськість не згодні з цим рішенням і прагнуть відстояти свою позицію.

Фото з Фейсбук-сторінки Вишгородської районної ради

Як повідомляв «Погляд», на сесії Вишгородської міської ради 28 січня бурхливим став розгляд питання «Про реорганізацію комунальної установи Вишгородської міської дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту Вишгородської міської ради». Об’єднання двох шкіл багато хто вважає несправедливим, неправильним. А саме питання – таким, що розглядалося кулуарно, без залучення керівництва ДЮСШ з водних видів спорту та громадськості. Наголошувалося й на тому, що розгляд питання не був попередньо внесений до порядку денного сесії, і його внесли як додаткове.

Депутат Бражнікова просить про вето

Відтак розгляд депутатського рішення нині відбувається на рівні громадськості. У соцмережі Фейсбук з’явилась нова сторінка -  #freeдюсш, де стурбовані ситуацією люди викладають свою позицію.

Фото з Фейсбук-сторінки #freeдюсш

Депутат міськради Тетяна Бражнікова опублікувала у соцмережі звернення до міского голови Вишгорода Олексія Момота, яке попросила розцінювати як офіційне депутатське звернення.

«Прошу вважати дане публічне повідомлення офіційним депутатським зверненням про (накладення "ВЕТО") - зупинення рішення ВМР "Про реорганізацію комунальної установи Вишгородської міської дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту Вишгородської міської ради шляхом приєднання до комунальної установи Вишгородської міської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи Вишгородської міської ради» від 28.01.2021. Зазначене рішення прийнято з грубим порушенням норм чинного законодавства та регламенту, без завчасного попередження та обговорень з трудовими колективами закладів, що реорганізуються, при тому, що рішення тягне за собою погіршення істотних умов праці для тренерського складу ДЮСШ з водних видів спорту», йдеться у повідомленні.

Тетяна Бражнікова пояснила, що викликає занепокоєння. Зокрема, порушено процедуру припинення комунального закладу Вишгородської міської ради «ВМ ДЮСШ з водних видів спорту», шляхом реорганізації. Відповідно до закону «Про фізичну культуру і спорт», існуюча мережа комунальних закладів фізичної культури і спорту не може бути скорочена без згоди центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері фізичної культури та спорту.  Рішення прийнято також з грубим порушенням регламенту та закону «Про доступ до публічної інформації». Рішення тягне за собою істотне погіршення умов праці, принаймні для тренерського складу ДЮСШ з водних видів спорту, оскільки це школа першої категорії, на відміну від ВМК ДЮСШ, яка є школою 2 категорії.

Депутат міськради звернула увагу, що рішення сільської, селищної, міської ради у п`ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено сільським, селищним, міським головою і внесено на повторний розгляд відповідної ради із обґрунтуванням зауважень.

«З огляду на викладене, враховуючи, що станом на сьогодні рішення не опубліковано і не набрало чинності, прошу зупинити рішення Вишгородської міської ради від 28.01.2021 «Про реорганізацію комунальної установи Вишгородської міської дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту Вишгородської міської ради шляхом приєднання до комунальної установи Вишгородської міської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи Вишгородської міської ради» та не допустити порушення Закону і законних прав та інтересів працівників ДЮСШ з водних видів спорту, які виступали на сесії та закликали Вас про це», - звернулася Тетяна Бражнікова до Олексія Момота.

«З огляду на те, що в Реєстрі юридичних осіб вже наявна інформація про те, що ДЮСШ з водних видів спорту перебуває в стадії припинення, є всі підстави вважати, що міський голова, незважаючи на порушення допущені при прийнятті рішення про реорганізацію, підписав його. Швидкість проведення реєстраційної дії вражає, рішення ще навіть не опубліковано, а дані в Реєстр вже внесено», -

Тетяна Бражнікова

Фото з Фейсбук-сторінки Тетяни Бражнікової

Зустріч з головою районної ради

На проблему звернула увагу й Вишгородська районна рада. Адже на одній з попередній сесій райради ДЮСШ з водних видів спорту було передано з районного підпорядкування у підпорядкування міської ради. Сьогодні, 1 лютого, відбулася зустріч голови районної ради з депутатами та колективом Вишгородської міської дитячо-юнацької спортивної школи з водних видів спорту Вишгородської міської ради.

«Голова районної ради Андрій Анісімов запевнив, що керівництво районної ради в межах своєї компетенції буде вживати всіх необхідних дій для захисту прав та законних інтересів спортивної спільноти»,

З повідомлення Вишгородської районної ради
Фото з Фейсбук-сторінки Вишгородської районної ради

Як повідомляв «Погляд», Київ «поклав око» на землі Вишгорода, та ще й на острів Великий.

Також «Погляд» інформував, що «Дивосвіт» передають у підпорядкування Вишгородської громади.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube