Новини
Україна
Ірпінь

Естонський катер у ВМС назвали на честь Ірпеня (ВІДЕО)

Катери виконуватимуть бойові завдання у тому числі із захисту цивільного судноплавства.

Командування Військово-Морських Сил присвоїло двом естонським катерам назви "Ірпінь" − на честь українського міста-героя та "Рені" − на честь міста, порт якого найближчий до Естонської Республіки.

Про це повідомило ВМС ЗСУ у Facebook.

"Катери "Ірпінь" та "Рені" виконуватимуть бойові завдання у тому числі із захисту цивільного судноплавства".

2 травня на цих катерах підняли військово-морські прапори ЗСУ.

Повідомляється, що у церемонії під керівництвом командувача ВМС ЗСУ віце-адмірала Олексія Неїжпапи, крім військових моряків, взяла участь делегація від Естонії на чолі з командувачем ВМС Естонії комодором Юрі Саска.

"По завершенні церемонії гості мали нагоду, під час переходу морем, ознайомитись з облаштуванням катерів, їх ходовими якостями та побачити наслідки ворожих ударів по портовій інфраструктурі України".

Нагадаємо, уряд Естонії схвалив новий пакет військової допомоги для України. До нього зокрема увійдуть артилерійські боєприпаси 155 мм калібру. Крім того, Естонія передасть Збройним силам України прилади нічного бачення та боєприпаси для стрілецької зброї.

При цьому зазначається, що снаряди є внеском Естонії у власну ініціативу ЄС щодо спільного відправлення в Україну одного мільйона снарядів.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.