#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Бровари
Суспільство
Здоров'я

Епідемічна ситуація в Броварах та заходи щодо недопущення її ускладнення - 08.07.2019

08.07.2019 Руслан Семенець 0

За минулий тиждень Броварським міськрайонним віділом лабораторних досліджень (МРВЛД) отримано 36 термінових повідомлень про виявлення в місті небезпечних інфекційних захворювань або підозри на них. Всі вони опрацьовані.

Не було зафіксовано групових спалахів небезпечних кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь. Реєструвались випадки гострих кишкових інфекцій у дітей та дорослих – 18 випадків, сальмонельозу – 3, окремі випадки крапельних інфекцій; в тому числі: кір – 3 випадки, туберкульоз – 1, вітряної віспи – 3, та інші інфекції. Зареєстровано 4 покуси мешканців міста тваринами.

І. Шлунково-кишкові інфекції.

Гастроентероколіти – 18 випадків, дітей - 12, всі неорганізовані, та 6 дорослих, на стаціонарному лікуванні знаходиться 16 хворих.

Сальмонельоз – 3 випадки, всі дорослі, діагнози підтверджені лабораторно, всі хворі знаходиться на стаціонарному лікуванні.

Захворілі на гастроентероколіти та сальмонельоз епідеміологічно не пов’язані між собою.

У вогнищах в необхідних випадках проводились епідеміологічні обстеження, відбирались продукти на аналіз, обстежувались контактні з хворими, та проводилась заключна дезінфекція. Спостереження за контактними по сім’ї проводиться сімейним лікарем.

ІІ. Повітряно-крапельні інфекції.

Туберкульоз - 1 випадок, хворий з відкритою формою туберкульозу легень, МБТ +, тобто заразний, (дорослий 55 років, не працює), виявлені при звернені за медичною допомогою. Лікуються в Броварському протитуберкульозному відділенні КБЛ.

У вогнищі туберкульозу фахівцями лабораторного відділу проведена заключна дезінфекція та проведена санітарно-освітня робота. Спільно з лікарем-фтизіатром складено плани оздоровлення вогнища де проживає хворий з відкритою формою туберкульозу легень. Контактні по сім’ї взяті на диспансерний облік, рентгенфлюрографічно і лабораторно обстежені, призначена профілактичне лікування.

Кір – 3 випадки (попередній тиждень – 7), всі дорослі.

При проведені епідеміологічного розслідування встановлено, що захворілі дорослі, не щеплені проти кору. Реєструвались хворі на кір у віці від 27 до 37 років. На стаціонарному лікуванні в інфекційних відділеннях Броварської БКЛ знаходяться всі хворі.

У місті зареєстровано 470 випадків із них 219 дітей, що становить 46,5% від захворілих, дорослих - 251.

У звітному тижні відмічається зниження захворюваності на кір порівняно з попередніми тижнями.

Вітряна віспа – 3 випадки, всі діти, неорганізованих – 1, організованих – 2 (приватний ДНЗ «Золотий місточок» - 2). Всі хворі лікуються амбулаторно. Так, як щеплення проти вітряної віспи в Україні не проводяться та висока контагіозність, спалах вітряної віспи закінчиться після того, як накопичиться імунний прошарок перехворілих.

Інфекційний мононуклеоз – 2 випадки, діти, неорганізовані. Хворі знаходяться на стаціонарному лікуванні.

Завідувачці ДНЗ «Золотий місточок» надано рекомендації по проведенню протиепідемічних заходів у закладах, направлених на локалізацію і ліквідацію вогнищ інфекційних захворювань.

ІІІ. Зооантропонозні захворювання.

Хвороба Лайма - 2 випадки, захворіли дорослі, покуси кліщів сталися у Броварському лісі. Хворі знаходяться на амбулаторному лікуванні, діагноз підтвердився лабораторно.

З приводу покусів тваринами: за останній тиждень у медичні заклади міста звернулося 4 мешканці.

Покуси нанесені відомими тваринами (собаками), тому антирабічне лікування не призначалось до закінчення спостереження за тваринами, яке за нашою пропозицією, проводиться працівниками управління ДПСС протягом 10 днів. В Броварській БКЛ достатня кількість антирабічної вакцина для проведення лікування проти сказу покусаних.

Броварська міська рада