Новини
Світ-суспільство
За кордоном
Політика

Елізабет Трасс офіційно призначено прем'єркою Великої Британії

06.09.2022
Королева Єлизаветою ІІ схвалила її кандидатуру і доручила сформувати новий уряд.

Елізабет Трасс офіційно призначено прем'єркою Великої Британії - зображення

У вівторок, 6 вересня, Ліз Трасс офіційно вступила на посаду прем'єр-міністра Великобританії. Про це повідомляє The Guardian.

Сьогодні Трасс зустрілася з Єлизаветою ІІ в резиденції Балморал, після чого королева схвалила її кандидатуру і доручила сформувати новий уряд.

Тепер вона має повернутися на Даунінг-стріт, де виступить із зверненням до нації. Очікується, що однією з її перших важливих дій на посаді прем’єр-міністра стане оголошення про плани щодо подолання кризи цін на енергоносії.

Що відомо про Елізабет Трасс?

Варто зазначити, що Елізабет Трасс стала третьою жінкою-прем'єром Сполученого Королівства після Маргарет Тетчер і Терези Мей.

47-річна Елізабет Трасс народилася в Оксфорді в 1975 році. В Оксфордському університеті вивчала політику, економіку і філософію. Приєдналася до Консервативної партії у 1996 році. Вперше стала членом Палати громад у 2010 році, а через два роки стала міністром освіти. У 2014 році Трасс була призначена державним секретарем з питань довкілля, продовольства та сільського господарства, а в 2016 році стала державним секретарем юстиції та лордом-канцлером у першому уряді Терези Мей. Також з 2017 по 2022 обіймала посади головного секретаря скарбниці, секретаря з міжнародної торгівлі та міністра закордонних справ.

Про свій намір балотуватися на виборах керівництва Консервативної партії, щоб замінити Бориса Джонсона, вона оголосила 10 липня 2022 року. Зокрема, тоді вона пообіцяла знизити податки першого ж дня, якщо її оберуть, і сказала, що "боротиметься на виборах як консерватор і правитиме як консерватор", додавши, що вона також вживе "негайних заходів, щоб допомогти людям впоратися з вартістю життя".

До слова, в своєму традиційному вечірньому зверненні президент Володимир Зеленський зазначив, що чекає початку співпраці з новим премʼєр-міністром Великої Британії пані Ліз Трасс. Зокрема, він сказав, що "вона завжди була на світлому боці європейської політики".

Як повідомляв "Погляд", 5 вересня стало відомо, що міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс перемогла на виборах лідера Консервативної партії.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.