Новини
Головні новини
Буча
Києво-Святошинський район

Екологічний стан р. Рокач, що тече між Бучею та Гостомелем і впадає в р. Ірпінь, - під загрозою

21.11.2019 Гапон Юлія 000

Річка Рокач, фото Анни Уласенко

Екологічний стан р. Рокач, що тече між Бучею та Гостомелем і впадає в р. Ірпінь, опинився під загрозою. Про це написала активістка Анна Уласенко у Фейсбук-спільноті "Ірпінь Daily", розмістивши відповідні фото.

"Рокач — річка в Україні, в межах Бородянського та Києво-Святошинського районів Київської області. Ліва притока Ірпеня", - зазначила Анна.

Вона уточнила, що в минулому річка навіть була судноплавною, бере початок в лісі за 1 км на північ від с. Микуличі, протікає поблизу с. Мироцьке, між м. Буча та смт Гостомель, а за 1 км від Гостомеля впадає у р. Ірпінь.

"Ще навесні і влітку там була чиста річка. Навіть водорості під водою видно було. Сьогоднішній її стан - на наступних знімках. Вся ця краса стікає в Ірпінь", - зазначила активістка.

Місцеві жителі стверджують, що все через те, що в річку зливають каналізаційні стоки. На жаль, це не єдина водойма, яка страждає від діяльності людей в Ірпінському регіоні. Так, стоки зливають у р. Буча, а у р. Ірпінь наразі штучно створено критично низький рівень води.

Річка Ірпінь, фото Юлії Гапон

Цікаво, що з цього приводу керівник ірпінського Держводгоспу говорить, що одного метра води достатньо, щоб риба нормально перезимувала.

Скріншот із цитатою керівника ірпінського Держводгоспу з місцевого провладного сайту "04597"