Новини
Київщина
Головні новини
Здоров'я
Надзвичайні ситуації

Дифтерія в Україні: один випадок підтверджений у Києві

25.10.2019 Надiя Проценко 0

В Україні двічі лабораторно доведено появу інфекційного захворювання на дифтерію.

Дифтерія в Україні: один випадок підтверджений у Києві

Якщо 15 жовтня було госпіталізовано в Ужгороді хворого на дифтерію студента-іноземця, то наразі хвороба зафіксована у Києві. 24 жовтня на підставі бактеріологічних даних діагноз «дифтерія» отримав 9-річний хлопчик, який не був щеплений через відмову батьків. Наразі хвору дитину госпіталізовано. Для введення сироватки немає показів.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я України. Також у дописі йдеться, що хвора дитина мала контакт із 45-ма людьми, з них 36 дітей, огляд яких заплановано на 25 жовтня. За місцем проживання та навчання організовується дезінфекція.

На сьогодні Україна повністю забезпечена дозами вакцини від дифтерії в достатній кількості в усіх регіонах. Діти та дорослі для захисту від захворювання мають щепитися відповідно до чинного календаря щеплень. Для дорослих передбачено ревакцинацію кожні 10 років з 16-річного віку. Вакцина є безкоштовною, а отримати її можна у свого сімейного лікаря.

Довідково:

Вакцину від дифтерії винайшли у 1923 року. Нині щепитися нею можна безкоштовно, адже лише обов'язкова вакцинація дозволила подолати дифтерію як масову епідемічну хворобу.