Новини
Україна
Бориспіль

ДП МА "Бориспіль" потребує близько 3,5 млрд євро інвестицій


У аеропорту "Бориспіль" просять в Кабміну змінити норматив вилучення доходів підприємства.

За словами першого заступника гендиректора аеропорту "Бориспіль" Євгенія Дихне при збільшенні нормативу дивідендів, які вилучаються з аеропорту "Бориспіль" з 40% до 90%, призведе до зупинки реалізації інфраструктурних проектів, позбавить можливості оновлювати обладнання, також, створить ризики невиконання аеропортом поточних кредитних зобов'язань, у тому числі перед японським банком Міжнародного співробітництва.

Передає 112.ua.

"Україна нічого не інвестує в аеропорт "Бориспіль". Навпаки, держава вилучає з аеропорту 40% прибутку і 18% у вигляді податку на прибуток. Але навіть в цих умовах аеропорт "Бориспіль" активно розвивається, інвестуючи в розвиток інфраструктури ті 40%, які у нього залишаються. Для забезпечення необхідної базової інфраструктури, з урахуванням приросту пасажиропотоку близько 20%, як зараз, "Бориспіль" потрібні інвестиції в розмірі близько 3,5 млрд євро ", - сказав Дихне, зазначивши, що "Бориспіль" працює в умовах жорсткої конкуренції з іншими аеропортами, які отримують значні інвестиції в розвиток. 

Також розповів Дихне, що в аеропорту не зможуть обновляти аеродромну техніку від Jetbroom і ELEPHANT до звичайних перронных автобусів та оновлювати обладнання з авіабезпеки, навіть те, яке вимагає ICAO і IATA.

Безпека роботи будь-якого аеропорту залежить від стану його злітно-посадкової смуги. Часто в складних метеорологічних умовах літакам доводиться сідати в умовах поганої видимості і будь-які інші негативні чинники різко підвищують ризики виникнення позаштатних ситуацій. З цієї причини до стану злітно-посадкової смуги пред'являють найвищі вимоги. На підтримання її в робочому стані спрямований цілий арсенал сучасної аеродромно-прибиральної техніки.

Прибиральні машини Boschung Jetbroom можуть забезпечити високу швидкість прибирання в самих складних метео умовах. ELEPHANT – це машини для обробки повітряних суден від криги.

Нагадаємо, що збільшення норми держдивідендів передбачено постановами №363 та №364, які Кабмін ухвалив минулого місяця.