Новини
Культура
Київщина-суспільство
Новини Кіно

Довженко-центр доєднав Укранімафільм і став його правонаступником


Процес об’єднання студії Укранімафільм із Довженко-Центром завершився. Здійснено повну інвентаризацію авторських прав та чинних дистрибуційних контрактів. Про це поідомляється насторінці Довженко-Центру.

У 2020 році Довженко-Центр, як правонаступник всіх немайнових прав Укранімафільму, має намір упорядкувати контент студії, частина якого використовується нелегально, та розширити дистрибуцію анімаційної спадщини. Частину унікального мільтуплікаційного обладнання Укранімафільму буде взято на музейний облік Музею кіно Довженко-Центру, архівні матеріали студії поповнять Кіноархів Центру.

Нагадуємо, що найстаріша українська державна студія анімаційних фільмів “Укранімафільм” з 30 червня увійшла до складу Довженко-Центру згідно з Наказом Міністерства культури України від 29.03.2019 №256 "Про реорганізацію Державного підприємства "Українська кіностудія анімаційних фільмів". Процес приєднання завершився в 2019 році. Відтак Довженко-Центр став правонаступником вже двох кіноінституцій: Київської кінокопіювальної фабрики, приєднаної до Довженко-Центру в 2000 році, та Укранімафільму.

Студія бере свій початок у 1930-х рр. як підрозділ “Техфільм” Київської кіностудії Українфільму, а інституційно оформлюється у 1959-му як студія “Київнаукфільм”, зі структури котрої в 1990-му виокремлюється “Укранімафільм”. Саме їй завдячуємо легендарними мультфільмами, на яких зросло кілька поколінь дітей: “Як козаки…”, “Пригоди Капітана Врунгеля”, “Острів скарбів”, “Капітошка”, “Лікар Айболить”, “Пригоди Петрика П’яточкіна” та ін.

“Укранімафільм” - одна з 6 історичних кіностудій України. Після приватизації Ялтинської кіностудії, акціонування Одеської (контрольний пакет акцій якої належить державі) та приєднання студії Укранімафільм до Довженко-Центру, в повній державній власності залишаються 3 кіностудії: Національна кіностудія художніх фільмів ім. О.Довженка, Національна кінематека (колишній Київнаукфільм) та Укркінохроніка.

джерело