Новини
Бориспіль
Здоров'я

До Бориспільської ЦРЛ завітала Супрун

30.04.2019 Оксана Кириленко 0

Сьогодні 30 квітня Бориспільську ЦРЛ відвідала виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Причиною свого візиту Супрун назвала постійні скарги, які озвучують пацієнти даної лікарні.

"Стан, в якому сьогодні знаходиться багато медичних закладів цього спрямування — результат того, що система охорони здоров’я не змінювалася та була не в пріоритеті десятиліттями. Коли цінність людського життя лише декларативна — це напряму відбивається на тому, як функціонує система охорони здоров’я. Прикріплені фото лише це доводять.

В історіях родичів пацієнтів про сотні тисячі гривень витрачених на операції та ліки є все, що ми хочемо викорінити в Україні: незрозумілі і непрозорі правила функціонування системи, фінансові катастрофи через проблеми зі здоров’ям, жахливі умови перебування у лікувальних закладах, відсутність гарантій надання якісних послуг. Страх", - пише Уляна Супрун на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Після візиту виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України описала недоліки та досягнення медичного закладу.

Бригади швидких далі використовуються як медичне “таксі” і доставляють в лікарню людей, які не потребували екстреної допомоги. У стаціонарі, у свою чергу, чомусь дуже довго перебувають пацієнти, які могли б спокійно повернутись додому.

На територіях медзакладів багато аптек та оголошень про них. У кожну аптеку черга. Знайти аптеку за цими оголошеннями значно легше ніж те чи інше відділення. Можна багато зрозуміти про керівництво закладу, в якому всі дороги ведуть до аптек.

В районній лікарні у Борисполі ремонтують терапевтичне відділення. Але лише туалети та електричну мережу. На решту не вистачає виділених районним бюджетом коштів. Тому коли пацієнтів сюди повернуть, палати залишаться у жахливому стані. Роками ведеться мова про спорудження нового корпусу, але коштів на такий проект не знаходиться також.

"Місцева влада Бориспільского району повинна серйозно подумати щодо власних пріоритетів. Якщо не інвестувати в медичну інфраструктуру і не створювати простір в якому і пацієнтам, і медикам, буде комфортніше — не можна говорити про реальну турботу про людей. Після вихідних окремо запропонуємо відповідальним посадовим особам свою допомогу з пошуку шляхів вирішення цих проблем,- резумувала Уляна Супрун.

Фото Ольга Фрунза

Громадяни у коментарях закликають Супрун відвідати усі державні медичні заклади Київщини.