Новини
Україна
День Незалежності України
Культура

Державний Герб України оновлять: зареєстровано законопроєкт


У Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт про оголошення конкурсу на найкращий ескіз великого Державного Герба України.

У тексті документу, що опубліковано на сайті парламенту, зазначається, що прийняття законопроєкту створить сприятливі передумови для визначення на законодавчому рівні ескізу, опису, порядку використання та правового захисту великого Державного Герба України.

Зазначимо, що згідно з Конституцією, великий Державний Герб встановлюється з урахуванням малого Державного Герба та герба Війська Запорізького.

Державний Герб України включає великий Державний Герб і малий Державний Герб.

Малий Державний Герб України – це Тризуб (Знак Княжої Держави Володимира Великого). Його затвердили ще у 1992 році. Він же є головним елементом великого Герба. Проте на законодавчому рівні дотепер не визначено опис, порядок використання та правовий захист Державного Герба України. У 1996 році проходив конкурс проєкту великого Герба. Тоді розглянули понад 400 ескізів, проте жодного не затвердили, повідомляє Telegraf.

Згодом, у 2001 році, було запропоновано проєкт, в якому на синьому щиті зобразили золотий Тризуб, над щитом – великокняжий вінець, синьо-зелене шатро, під – колоски пшениці з калиною. Праворуч та ліворуч розташували золотого лева та козака.

У 2009-му законопроєкт великого Державного герба таки було затверджено. Це було зображення малого Герба в центрі, праворуч та ліворуч – лев та козак, зверху — княжа корона, знизу – синьо-жовта стрічка. Однак законопроєкт не було розглянуто.

Тепер проєкт закону розглядатимуть 25 серпня поточного року. Нардепи пропонують доручити Кабінету Міністрів провести конкурс. Зокрема, до 1 листопада Кабмін має провести всебічне суспільне обговорення ескізу та до 1 грудня визначати переможця конкурсу.

21 серпня "Погляд" інформував, що у Києві оновили Стіну Пам’яті загиблих на Донбасі захисників.

Гордість Київщини - Обухівський ансамбль танцю удруге став національним рекордсменом.