Новини
Україна
Буча
Гостомель

День народження святкує людина-легенда з Бучі - льотчик-випробувач Олександр Галуненко


Фото ІА «Погляд»

Олександр Галуненко — Герой України, перший льотчик-випробовувач найбільшого на Землі літака - Ан-225 «Мрія». Його ім'я занесено до Книги рекордів Гіннеса.

Олександр Васильович багато років живе у місті Буча на Київщині.

«Завжди в одному строю на всіх святах, підтримує всі добрі справи, що проходять у місті: пульс б’ється в один такт із Бучею», - пишуть про людину-легенду на офіційній фейсбук-сторінці Бучанської міської ради.

Бучанці пишаються своїм відомим земляком. Адже Олександр Галуненко — перший льотчик-випробовувач найбільшого на Землі літака — Ан-225 «Мрія». Цей літак вважається одним із символів України, їм захоплюються і пишаються у всьому світі.

Крім того, ім’я Олександра Галуненка у 1991 році занесли до Книги рекордів Гіннеса — за встановлення на «Мрії» 110 світових авіаційних рекордів в одному польоті. Загалом він встановив 263 світових авіаційних рекорди: на Ан-72 — 8, на Ан-124 «Руслан» — 21, на Ан-225 «Мрія» — 234 (в одному польоті 110, в другому — 124 світових рекордів).

А ще у 1999 році Олександра Васильовича за особисту мужність і героїзм, виявлені під час проведення льотних випробувань нової авіаційної техніки, нагородили відзнакою Президента України «Герой України» із врученням ордена «Золота Зірка» (він став другим Героєм незалежної України після Бориса Патона).

Тож не дивно, що Олександр Галуненко - ще й заслужений громадянин Бучі, Ірпеня, Мелітополя та Запорізької області (народився він саме на Запоріжжі, у с. Троїцьке Мелітопольського району).

Скріншот із привітання на офіційній фейсбук-сторінці Бучанської міської ради

Вітаємо Олександра Васильовича із ювілеєм і зичимо йому міцного здоров'я, мирного неба над головою та невичерпної енергії!

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв про те, що у минулому році до Дня народження легендарному льотчику-випробувачу вручили медаль за заслуги перед містом Ірпінь.

Також раніше «Погляд» публікував інтерв’ю з Олександром Галуненком.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.