Новини
Чорнобиль

Чорнобильській АЕС видали дозвіл на "гарячі" випробування з відпрацьованим ядерним паливом


Чорнобильській АЕС видано окремий дозвіл на введення в експлуатацію ядерної установки Сховища відпрацьованого ядерного палива "сухого" типу (СВЯП-2).

Фото з сайту Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України

Дозвіл видала Державна інспекція ядерного регулювання України.
"Отримання окремого дозволу на провадження діяльності введення в експлуатацію ядерної установки Сховища відпрацьованого ядерного палива "сухого" типу (СВЯП-2) – це успішний приклад злагодженої та ефективної співпраці профільних українських інституцій, фінансової підтримки донорів Рахунку ядерної безпеки Європейського банку реконструкції та розвитку та підрядників, які працювали у складних умовах, що пов'язані з карантинними обмеженнями. Міністр Роман Абрамовський неодноразово наголошував на необхідності підвищення рівня безпеки зберігання відпрацьованого ядерного палива. Адже безпека-найважливіший аспект, якого треба дотримуватися під час проведення будь-якої діяльності. А введення СВЯП-2 в експлуатацію дозволить безпечно зберігати відпрацьоване ядерне паливо ЧАЕС протягом найближчих 100 років", - наголосив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський.

Отримання дозволу дає можливість розпочати "гарячі" випробування із реальним відпрацьованим паливом, яке буде перевозитись зі сховища "мокрого" типу (СВЯП-1) у нове сховище "сухого типу" (СВЯП-2).

Зазначимо, що за період генерації електроенергії, з 1977 до 2000 року, на станції накопичилося понад 21 тис. тепловидільних збірок, які зараз зберігаються у сховищі відпрацьованого ядерного палива "мокрого" типу СВЯП-1.

Старе сховище не розраховане на довготривале зберігання палива і термін його експлуатації обмежений. Відтак усі відпрацьовані тепловидільні збірки мають бути переміщені в новозбудоване проміжне сховище відпрацьованого ядерного палива "сухого" типу СВЯП-2.

Нагадаємо, що подорожувати зоною відчуження ЧАЕС можна буде віртуально, відбуватися тури будуть у супроводі аудіогіда українською та англійською мовами.