Новини
Україна
Буча
Екологія
Новини світу

Червоний сніг в Антарктиді: полярник із Бучі розповів про дивовижне літо на континенті


Із грудня до кінця березня в Антарктиді, де наразі в експедиції перебувають українські полярники, серед яких - і житель Бучі Євгеній Прокопчук - триває календарне літо. Чоловік розповів про цікаве явище цього сезону - червоний сніг.

Днями житель Бучі, полярник Євгеній Прокопчук опублікував у фейсбуці світлини, на яких видно, що біля української станції "Академік Вернадський" в Антарктиді лежить різнокольоровий сніг. Тому, що він "зацвів", посприяли водорості, здатні розмножуватися спорами при екстремальних температурах.

"За рік ми звикли до різноманітних відтінків блакитного, лише захід та схід Сонця радували нас кольорами червоно-жовтої частини спектру. Наприкінці антарктичного літа маємо змогу насолодитися цвітінням кріофільних водоростей, які наче ковдрою вкрили весь острів. Тепер можна сказати, що наші пінгвіни ходять по червоній доріжці", - зазначив він у своєму пості.

Незабаром учені планують розпочати дослідження цього явища. Це допоможе по-новому поглянути на проблему танення снігів.

Нагадаємо, раніше "Погляд" повідомляв про те, що Євгеній Прокопчук переміг у конкурсі фотографій від «Вікіпедії».

Також ми розповідали, що нещодавно станція «Академік Вернадський» святкувала своє 25-річчя.

Крім того, ми інформували, що у Києві проходить масштабна фотовиставка про українських полярників та Антарктиду.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.