Новини
Екологія
Здоров'я
Повітря
За кордоном

Через карантин повітря в Італії стало чистішим (фото з космосу)


Через карантин в країні зменшилися автомобільний трафік та промислова активність, що і вплинуло на зниження забруднення повітря.

Як повідомляють в анімації Європейського космічного агентство (ESA), згідно з даними супутника Copernicus Sentinel-5P в Італії зафіксовано зниження забруднення повітря, зокрема викидів діоксиду азоту.

«Це зменшення особливо помітно на півночі Італії, що збігається з загальнодержавним карантином для запобігання поширенню коронавірусу». – йдеться в повідомленні ESA.

Клаус Зенер, керівник місії ESD Copernicus Sentinel-5P, зазначив: «Зниження викидів діоксиду азоту в долині По на півночі Італії особливо очевидно. Хоча можуть бути незначні зміни в даних через хмарну погоду, ми впевнені, що зменшення викидів, яке ми можемо побачити, збігається з тимчасовим карантином в Італії, що спричиняє менший трафік на дорогах та зменшення промислової діяльності».

Варто зазначити, що Copernicus Sentinel-5P є найточнішим інструментом сьогодні, який вимірює забруднення повітря з космосу. Ці вимірювання, доступні в усьому світі завдяки політиці вільних та відкритих даних, дають важливу інформацію для громадян та осіб, які приймають рішення .

Нагадаємо, у лютому повідомлялося про те, що у Китаї через коронавірус на чверть скоротилися викиди вуглецю.