Новини
Новини Київської області
Бровари

Через карантин "Асканія-Флора" з Броварщини планує знищити більшу частину троянд


Тепличний комплекс троянд “Асканія-Флора”, що знаходиться в смт Калинівка, що у Броварському районі на Київщині та входить до групи компаній “Асканія”, планує знищити більшу частину готової продукції через введення в Україні карантинних обмежень і різкого падіння попиту, повідомив комерційний директор “Асканія-Флора” Віктор Федоренко .

“У зв’язку з карантинними заходами різко впав попит на квіти. Наш ринок збуту більш ніж на 90% зосереджений в Україні, а зараз він зменшився до мінімуму, в кілька разів скоротилися відвантаження троянд. За 20 років роботи підприємства ми вперше стикаємося з такою ситуацією. Велика частина готової продукції, на жаль, буде знищена. Ускладнює ситуацію і те, що троянди мають обмежений термін зберігання – всього сім днів, за цей час квітка обов’язково потрібно продати “, – сказав він в коментарі агентству “Інтерфакс-Україна”.

За словами Федоренка, актуальним сьогодні є питання про збереження троянд як культури, так як підтримувати роботу теплиць в належному стані в умовах тотальної збитковості затратно. Вирощування квітів в теплицях вимагає багато ресурсів, левова частка витрат припадає на опалення і освітлення.

“Ми не знаємо, скільки зможемо протриматися в таких умовах. Це залежить від того, як довго триватиме карантин. Сьогодні ми намагаємося зменшити витрати, але вимикання освітлення і зниження температури дуже негативно вплине на культуру. Важко сказати, чи зможемо ми її відновити”, – зауважив комерційний директор “Асканія-Флора”.

Федоренко зазначив, що при найгіршому сценарії розвитку ситуації надзвичайно мало тепличних підприємств взагалі зможуть відновити свою роботу після закінчення карантину в Україні.

ГК “Асканія” об’єднує 12 компаній. Серед напрямків діяльності – імпорт, виробництво і дистрибуція продуктів харчування, переробка і експорт меду (5 видів, близько 30 SKU), логістичні послуги, поставка електроенергії, виробництво стрілецької зброї, послуги охорони та навчання співробітників служб безпеки приватних і державних структур, сільське господарство ( вирощування троянд).

Група має філії по всій Україні і офіси в Берліні (Німеччина) і Гуанчжоу (Китай). Загальна кількість співробітників групи “Асканія” – більше 2,5 тисяч осіб.

Фото: "Асканія-Флора"