Новини
Новини Київської області
Головні новини
Ірпінь

Будівельні афери Ірпеня обговорюють у столиці (ПРЯМИЙ ЕФІР)


У Києві проходить пресконференція "Забудова заплави річки Ірпінь — чергова будівельна афера". Подивитися прямий ефір із заходу можна ТУТ.

На пресконференції розповідають про грандіозну забудову заплави річки Ірпінь, яку розпочав колишній очільник міста Володимир Карплюк і яка може перерости у масштабну аферу та призвести до екологічної катастрофи. Мова йде про житловий комплекс "Синергія сіті", який в народі називають "ЖК "Школа" (через те, що забудова розпочалась під виглядом школи, яка згодом "перетворилася" на багатоповерхівку).

Спікери пояснюють, чому будь-яке будівництво на заплаві річки Ірпінь незаконне. Серед найбільш вагомих причин наступні:

1. Зазначене будівництво знаходиться за межами міста Ірпінь.

2. Землі заплави відносяться до особливо цінних земель сільськогосподарського призначення.

3. Земельні масиви у заплаві річки Ірпінь не підлягають забудові згідно висновків органів державної виконавчої влади, діяльність яких реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства та гідротехнічної меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів (Київводресурси).

4. Згідно висновків Київводресурсів забудова заплавних земель річки Ірпінь може призвести до екологічної катастрофи в Ірпінському регіоні.

5. З відритих джерел відомо, що на сьогодні правоохоронними органами здійснюється досудове розслідування в ряді кримінальних проваджень, розпочатих за фактом порушень вимог законодавства при зміні цільового призначення особливо цінних земель.

Серед учасників прес-конференції:

  • Сергій Гапон - громадський діяч, директор ТОВ "ПравоЕксперт";
  • Олександр Чистяков - голова Національної екологічної ради України;
  • Денис Шинкаренко, голова ГО "Захист інвесторів".