Новини
Новини Київської області
Бровари
Суспільство

Бровари: Всеукраїнська науково-практична конференція "Розвиток сімейної політики міста"


Бровари: Всеукраїнська науково-практична конференція

У Броварах, відбулась науково-практична конференція за ініціативою Броварської міської ради, ГО "Духовність" та за сприяння Ради молодих учених при міністерстві освіти та науки України.

Учасниками стали близько 100 науковців, освітян, депутатів, державних службовців, журналістів, представників батьківських організацій міста Бровари, Києва та інших міст України.

Під час конференції

Лариса Виноградова, заступник міського голови з гуманітарних питань м. Бровари, заявила:

"Нещодавно в місті створено відділ сім’ї та молоді, оскільки важливо працювати і вести політику для створення та розвитку повних і щасливих родин, а не лише допомагати тим, хто вже зазнав проблеми в родині і надавати допомогу лише потерпілим. Саме тому, важливо розробити програму підтримки родин на рівні міста".

Микола Кулеба

Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба виступив з доповіддю - "Забезпечення права дитини на виховання в сім’ї".

"За часи незалежності дитяче населення України зменшилося вдвічі з 13,6 млн. до 7 млн. Україна посідає за світовими рейтингами останні місця по народжуваності і перші місця по вимиранню населення. Молодь їде за кордон і багато дітей не бачать себе в Україні. Передусім причиною є відсутність віри в дітей, в щастя в Україні. Ми мало пояснюємо дітям, що таке щастя. Переважно вони формують власні погляди зі ЗМІ, у результаті чого розмиваються цінності, родинні стосунки, міцні зв’язки. Тому пріорітетними для України є формування в молодого покоління сімейних цінностей, усвідомленого батьківства та відповідального відношення до життя".

Андрій Василенко

Андрій Василенко, представник Ради директорів м.Бровари, директор іноземного підприємства "Zeelandia" виступив з доповіддю "Роль бізнесу міста у формуванні сімейних цінностей та добробуту населення". Він запропонував шляхи підтримки родинних ціностей у бізнесі, а саме: політику найму персоналу (працевлаштування працівників з дітьми), матеріальну допомогу при народженні дітей, надання відпусток батькам, сімейні заходи в компанії, кредитну підтримку родинам. Також Андрій Василенко запропонував міській владі проводити щорічний конкурс, хто з підприємств міста найбільше сприяє утвердженню сімейних цінностей серед працівників та яка з компаній має найбільшу народжуваність серед працівників.

о.Олег Панчиняк, представник ГО "Духовність" зробив доповідь на тему "Сімейні програми як шлях до підвищення рівня життя та моралі у місті". Зокрема, доповідач зазначив про досвід у Львові, коли ще 20 років тому були розроблені комплексні програми приготування молоді до шлюбу у місті, де педагоги, психологи, медики, сексологи, конфліктологи розповідали дітям та молоді про те, як створити щасливий шлюб. Наслідки таких программ є дуже позитивні: у Львові одна з найменших кількість розлучень по Україні (до 30%), у той час як у південних та східних регіонах цей показник сягає 70%.

Ольга Романенко, кандидат економічних наук, доцент КНТЕУ, член Ради молодих вчених при МОН України, модератор Конференції наголосила:

"Подібні конференції є необхідними для вирішення проблеми невтішної тенденції в Україні, коли 60% молодих українців розлучаються у перші роки шлюбу, що негативно впливає на рівень щастя українців. Аналіз міжнародних програм підтримки родини дає підстави вважати, що деякі держави та міста опікуються підтримкою родин та демографічними наслідками для країни, а деякі – ні. Однак, важливо розробити стретегію дружнього до сім’ї міста, оцінити ефективність і наслідки таких програм, оскільки в окремих випадках вони можуть призвести до протилежного ефекту".

Учасники конференції

Також під час конференції виступили та запропонували ідеї до розробки сімейної політики міста:

Олеся Ващук, доктор юридичних наук, доцент кафедри криміналістики Національного університету “Одеська юридична академія”,РМУ при МОН - "Міжнародний досвід сприяння інституту сім`ї".

Зоя Хитра, кандидат педагогічних наук, автор шкільних підручників - "Проблеми сучасного сімейного виховання учнів початкової школи у контексті підручникотворення".

Тетяна Тоцька, директор закладу дошкільної освіти "Ялинка" імені В.О. Сухомлинського, депутат Броварської міської ради - "Все залежить від виховання в дитинстві".

Резолюція конференції буде направлена до органів державної влади.