Новини
Бориспіль

Бориспільський суд забрав комунальну землю із приватних рук


У 2016 році сільська рада села Гора передала земельну ділянку, яка розташована біля траси Бориспіль-Київ для ведення особистого селянського господарства підприємцю, співзасновнику компанії «Роял Кейтерінг», Євгену Тищенку.

Багато активістів та сільських депутатів були проти надання землі. Адже співзасновником компані
«Роял Кейтерінг», також являється Дмитрів Вікторія Володимирівна, дружина голови села Гора Дмитріва Романа Миколайовича.

"В травні 2016 року до Гірської сільської ради звернувся такий собі пан Тищенко Євген Володимирович з міста Харкова. Виявилось, що якимось дивом стало йому відомо про вільну земельну ділянку в мальовничому куточку села Гора (біля траси Київ-Бориспіль) і попросив він дати дозвіл на оформлення документів по землеустрою та подальше надання у власність тої землі. Добра комісія розглянула, і дозволила харківському пану розробляти проект. Правда, один депутат був проти – Олександр Карасевич задавав багато питань, вимагав з’ясувати, що то за особа, той Тищенко, як це так він землю знайшов, та ще в найдорожчій частині села, чому місцевим мешканцям не дають, а першому перехожому одразу дали, може варто по черзі і горян в пріоритет ставити. Але депутатам ті питання були не цікаві і рішення було прийняте: 4 голоси проти 1. Слідом за рішенням комісії і сільська рада на чолі з Дмитрівим проголосували за погодження процедури землеустрою.

А вже в листопаді 2017 року на сесію Гірської сільської ради було винесено питання щодо відведення даної земельної ділянки площею 0,1255 га Тищенку Є.В. ", - повідомляє член правління в ГО "Громада Гори" Natalya Lyutikova у спільноті "Громада с. Гора".

Орієнтовна вартість скандальної земельної ділянки становить близько 120 тис. доларів. 

І от 2 травня 2019 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області за позовом Керівника Бориспільської місцевої прокуратури в інтересах держави до Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області, Хорошун Маргарити Станиславівни, визнав незаконним та скасував рішення Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області №308-12-VII від 26.05.2016 Про надання дозволу на складання проекту із землеустрою щодо оформлення документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку приватній особі для ведення особистого селянського господарства.

На рішення суду позивачем може бути подана апеляційна скарга Київському апеляційному суду через Бориспільський міськрайонний суд протягом тридцяти днів, який обчислюється з дня складення повного судового рішення.