Новини
Бориспіль
Кримінальні новини
Земля

Бориспільська РДА віддала частину лісу у приватні руки


Бориспільською районною державною адміністрацією у 2008 році відведено у приватну власність громадян земельні ділянки загальною площею 7 га для ведення особистого селянського господарства на території Щасливської сільської ради Бориспільського району.

Відведення у приватну власність вищезазначених земель відбулося з порушенням вимог земельного та лісового законодавства, оскільки останні відносились до земель державної власності лісогосподарського призначення та перебували в постійному користуванні ДП «Бориспільське лісове господарство» для ведення лісового господарства. Рішення органів державної влади про вилучення цих земель із держлісфонду та зміни їх цільового призначення не приймались, підприємство як землекористувач згоду на вилучення (припинення) права користування ними не надавало.

Крім цього, законодавством не передбачено можливості отримання у приватну власність земель лісогосподарського призначення для потреб не пов’язаних із веденням лісового господарства.

Реагуючи на виявлені порушення, прокуратурою області пред’явлено два позови до господарського суду Київської області про визнання недійсними розпоряджень та витребування на користь держави вказаних земельних ділянок із незаконного володіння.

Прокуратура Київської області