Новини
Бориспіль
Вода

Бориспільська РДА передала в приватні руки землі водного фонду


Прокуратура Київської області повернула державі землі водного фонду, які розміщені на території Бориспільського району.

Бориспільською районною держаною адміністрацією у порушення вимог Земельного та Водного кодексів України передано у приватну власність фізичним особам земельні ділянки водного фонду загальною площею майже 6 га для ведення особистого селянського господарства.

Не погодившись з таким рішення, прокурори звернулися з апеляційною скаргою до Київського апеляційного суду, який скасував рішення суду першої інстанції та прийняв нове. Зокрема, судом задоволено позовні вимоги прокуратури щодо визнання недійсними розпоряджень Бориспільської РДА, державних актів та витребування із незаконного володіння земельних ділянок водного фонду.

Задовольняючи позов прокурора суд апеляційної інстанції дійшов законного та аргументованого висновку, що спірні земельні ділянки які відносяться до земель водного фонду та розташовані на водній поверхні та островах акваторії Канівського водосховища на р. Дніпро, в силу закону не можуть передаватися у приватну власність фізичним особам для ведення особистого селянського господарства, а тому визнання незаконними розпоряджень, державних актів та витребування на користь держави таких земель відповідає суспільному інтересу.

Прес-служба прокуратури Київської області