Новини
Бориспіль

Бориспільщина: село Гора може залишитися без дитячого садочка


Село Гора знаходиться за 2 кілометри від Борисполя та 15 кілометрів від Києва, населення становить приблизно 6000 осіб. Єдиний дитячий садочок "Берізка" перебуває у аварійному стані, в зв'язку з цим майже увесь персонал садочку написали заяви на звільнення.
"Гірському дошкільному закладу "Берізка" 34 роки. Потужність садочка 140 дітей, на сьогоднішній день виховується понад 200 дітей. У закладі велика проблема із електропостачанням і за останні пів року сталося 4 великі аварії. Перша влітку 2018 року, загорівся боллер у листопаді перегорів кабель до котельні, у березні 2019 згоріла духова шафа, а нещодавно вибухнула плита.
Сільський голова Дмитрів Роман Миколайович за власні кошти тимчасово ліквідував аварію. Садочок "Берізка" потребує заміни каналізації, сантехніки, реконструкція харчоблоку, пральні, перекриття даху, заміна електопроводки та встановлення пожежної сигналізації", - повідомляє директор закладу Коваль Ніна Миколаївна.

Також директор садочка записала відеозвернення до депутатів Гірської сільської ради із закликом проголосувати за виділення коштів на ремонт закладу. Тим паче, що сільський голова підтвердив наявність коштів на ремонт.

19 квітня відбулася чергова сесія Гірської сільської ради, де розглядалося питання про капітальний ремонт дитячого садочка «Берізка».  Обговорювалася сума на ремонт в розмірі 18 мільйонів гривень. Але депутати не підтримали це питання.

За повідомленням Гірської сільської ради 22 квітня поточного року в ДНЗ «Берізка» відбулись збори депутатів, батьків – чиї діти ходять до садочка – та вихователів даного дошкільного закладу. Збирались із однією метою – обговорити можливість капітального ремонту закладу. Також на зборах був присутній представник проектної організації Атаманчук А.Б., власне який і відповідав на всі запитання присутніх.

Під час зустрічі присутні ставили запитання і завідувачці садочка Ніні Коваль, і проектанту, і вихователям, і сільському голові. Хвилювала, перш за все безпека дітей, можливість зекономити та якнайшвидше завершити ремонт.

Щодо термінів, присутній Атаманчук А.Б. зазначив, що це краще прописати в угоді, яку сільська рада підпише з виконавцем робіт. Так само там можна буде встановити графіки виконання робіт. Так само в угоді можна буде прописати оплату, щоб здійснювати її згідно з актами виконаних робіт.

Присутній голова Гірської сільської ради Роман Дмитрів повідомив, що готовий домовитися з Бориспільською райдержадміністрацією, аби вони були замовниками і не було голослівних спекуляцій, що він має «свій» інтерес.

"Мене цікавить більше результат, щоб зробити якісний ремонт і наші діти – перебуваючи в садочку – були в безпеці", – підкреслив Р.Дмитрів.

Якщо брати до уваги економію, було зазначено, що вже на стадії пошуку виконавця робіт через систему «Прозоро», вартість ремонту може зменшитись. Так само можна зекономити на самих роботах, але тут повинна активно попрацювати робоча група.

За результатами зборів було прийняте рішення звернутись до депутатів із вимогою прийняти позитивне рішення на найближчій сесії в питанні капітального ремонту садочка.

На даний час садочок працює у штатному режимі, персонал закладу знаходится на робочих місцях, бо люди розуміють, що залишити село без дитячого садочку не можна.

Місцевий депутат Олександр Кульчицький у соцмережі прокоментував чому він проти того, щоб на ремонт садочку виділили 18 мільйонів гривень: "Це не сесія. Це суцільна маніпуляція і гвалтування депутатів. Вимагають 18,5 млн на ремонт садочка. Я та більшість депутатів не підтримують. Просять зменшити суму на підставі дефектних актів. Але це Дмитріва не влаштовує".

У телефонній розмові Олександр Кульчицький розповів своє бачення ситуації.

"Ремонт безперечно потрібний, але чи потрібно туди вкладати такі кошти. 18 мільйонів гривень це 700 тисяч доларів, ми маємо там 1 тис 300 м площі, тобто ремонт нам пропонують зробити більше, як за 500 доларів за м2, а це практично ціна будівництва нового садочка. Депутатів, які голосували проти виділення такої суми звичайно це не задовільняє".

На проектування капітального ремонту ДНЗ "Берізка" було виділено 300 тис грн.

"Ми створили робочу групу, яка мала контролювати завдання на проектування та об'єму робіт. Але складалися такі умови, які перешкоджали роботі групі. По факту робоча група завдання на проектування не видала, але завдання проектанту надали все ж дві особи, це директор дитячого садочка, Ніна Коваль, та голова сільської ради Роман Дмитрів. Коли проектант зробив ці роботи нам видали на сесію проект кошторисом на 18,5 млн грн із терміном виконанн 1 рік."

Депутати не підтримали такий розвиток подій через те, що існує частина робіт, які виконувати не потрібно.

Бюджет села Гора складає дохідну частину за рік 34 мільйонів гривень. Тобто велику частину бюджету хочуть витратити на капітальний ремонт садочка, який не збільшить кількість місць.

"Ми сказали, що давайте зробимо ремонт, який дійсно необхідний, це обійдеться в 2-3 млн грн. Звичайно депутати готові до діалогу, але сільський голова діалогів не любить і вдається до "пресінгів". Він бачить в цій справі лише ремонт за 18 млн грн і буде "давити" депутатів доки вони не піддадуться. Коли ми попросили голову змінити концепцію капітального ремонту, а саме зменшити частину необхідних робіт він проігнорував це прохання. Педагогічний колектив садочка спеціально накручується в цій ситуації".

Депутати Гори за цим питанням голосували тричі. Спочатку озвучувалася сума 18 млн грн, яку не підтримали, потім 10 млн грн, також не підтримали, втретє 8 млн грн. Але конкретного переліку робіт депутатам не надавали.

"Школа у селі Гора знаходиться у дуже складній ситуації і ми на старті початку будівельних робіт, вже зроблений проект, він пройшов експертизу. Замовником цього проекту було Управління капітального будівництва Бориспільської РДА. Школа будуватиметься на засадах співфінансування із районом і із сільського бюджету виділили 15 млн грн. Якщо від 34 мільйонів забрати 15, то залишиться 19 мільйонів, забрати із цієї суми іще 18,5 млн грн на ремонт садочка, більше нічого не залишиться, а у нас іще купа проектів, які потребують співфінансування", - розповів Олександр Вікторович.

Депутати села Гора згодні на ремонт ДНЗ "Берізка", але за меншу суму і по максимальній відкритості, щодо запланованих робіт.

Роман Дмитрів у відеозверненні закликав депутатів забути про чвари і спільно вирішити нагальну проблему за 18 мільйонів. Але на жаль від того, що дорослі люди не можуть знайти спільної мови страждають в першу чергу діти.