Новини
Бориспіль

Бориспіль: Книшовому парку присвоїли ім'я Анатолія Федорчука


«Книшовий меморіально-парковий комплекс імені Анатолія Федорчука» - саме таку назву тепер матиме парк.

Фото: для ІА «Погляд»

Так вирішили після громадського обговорення. Про це повідомляє міська рада Борисполя.

Протягом листопада та грудня відбувалися електронні консультації та прийом письмових пропозицій і зауважень щодо присвоєння імені. Більшість громадян одобрили такий намір.

«Топонімічно комісія при виконавчому комітеті міської ради підтримала пропозицію щодо присвоєння імені Анатолія Федорчука Книшовому меморіальному парковому комплексу більшістю голосів. Отримано письмові згоди родичів Федорчука Анатолія Соловйовича (дружини та двох доньок) на присвоєння його імені Книшовому меморіальному парковому комплексу», - йдеться в повідомленні.

Чому так

Анатолій Федорчук - міський голова Борисполя, який переміг на цьогорічних виборах на посаду очільника Бориспільської ОТГ, але через ускладнення після коронавірусу раптово помер у Переяславській ЦРЛ.

За своє життя Анатолій Соловйович дуже любив та опікувався цим парком. Літом 2020 року завдяки його зусиллям та ідеям у парку встановили перший в Україні пам'ятник Павлу Чубинському у повний зріст.

Фото: для ІА «Погляд»

У 1963 році найстаріше в Борисполі Книшове кладовище було закрите для поховань. Рішенням сесії Бориспільської міської ради від 8 листопада 2007 року недіюче кладовище було визнано Книшовим меморіальним парковим комплексом.

Відбулося перенесення всіх могил у дві братські могили, а також індивідуальні перепоховання померлих на діючі міські кладовища. На території меморіального комплексу були висаджені дерева та розміщені місця пам'яті автору слів Державного Гімну України Чубинському. Встановили пам'ятники жертвам Голодомору 1932-1933 років, жертвам політичних репресій, цивільному населенню міста Борисполя, яке загинуло в роки Великої Вітчизняної війни, жертвам Чорнобильської трагедії, п’яти льотчикам, які загинули 08.12.1959 року при виконанні завдання.

Анатолій Федорчук пишався парком і називав його візитівкою міста Бориспіль.

Нещодавно «Погляд» повідомляв кого обрали міським головою Борисполя.

Також ми розповідали про аварію вертольота під Борисполем: хто власник?

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.