«Бірлік»: у Чайках відкрився кримськотатарський культурний центр
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/09/Birlik-1.jpeg)
У Чайках (Києво-Святошинський район) відбулося відкриття кримськотатарського культурного центру «Бірлік».
Як повідомляє Укрінформ, у селах Чайки, Петропавлівська Борщагівка живе більше 200 кримськотатарських родин. Вони знайшли тут свій дім після російської окупації Криму.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/09/Birlik.jpeg)
Ідея створити культурний центр з’явилася у 2018 році. Саме тоді місцева кримськотатарська спільнота заснувала громадську організацію «Бірлік».
Із кримськотатарської це перекладається як «єдність». Культурний центр має об'єднати не лише кримськотатарську громаду, а й ознайомити бажаючих із культурою цього народу.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/09/Birlik-2.jpeg)
На базі «Бірліку» діятимуть мечеть, освітній, дитячий і молодіжний центри, бібліотека. А також знаходитиметься спорзал.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/09/Birlik-3.jpeg)
На відкриття прибули лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу Рефат Чубаров, заступники міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Снавер Сетхалілєв, Інна Голованчук та Ігор Яременко, посол Туреччини в Україні Ягмур Ахмет Гульдере, постійний представник Президента в АР Крим Антон Кориневич.