Новини
Україна
Екологія
Україна-суспільство

Більше тисячі дерев та 4 км уквітчаних вулиць: першою сакура зацвіте в Мукачево


Коли цвіте сакура на Закарпатті? – найпопулярніше запитання на початку квітня більше ніж у тисячі людей, які чекають на цей чарівний період у житті вишуканих японських дерев.

Зазвичай, цвітіння сакури починається з другої половини квітня, та в залежності від погоди може тривати до початку травня. Зухвала сакура «бунтівниця», яка випереджає всі інші дерева на Заході нашої країни, і цвіте першою в році – росте в Мукачево. Вулицями цього міста висаджено більше 1000 молодих і старих дерев сакури. Причому «найповажніші» з них були висаджені ще чехами у 1926 р. А є й такі дерева, які квітнуть і рожевим і білим цвітом одночасно.

До речі, найдовша в Закарпатті вулиця з сакурами також знаходиться у Мукачево – це вулиця Ужгородська і її протяжність більше 1300 метрів. Загальна ж протяжність вулиць із сакурами в місті – 4 кілометри. Тож недивно, що з 2018року Мукачево оголошено столицею сакур Закарпаття – стверджує Макс Адаменко.

Тож вже скоро вся Україна милуватиметься цвітінням японської вишні на Закарпатті. А знайти всі романтичні вулички із деревами в місту можна за допомогою мапи сакур Мукачева.

Довідка від ІА «Погляд»:
Мабуть кожен, хто хоча б раз побував на Закарпатті знає легенду про появу тут сакури. Проте є й чи мало тих, кому ця історія невідома.
Місцеві розповідають, що прекрасні японські дерева в подарунок везли австрійському імператорові Францу-Йосипу І. Дорога японців пролягала через Закарпаття, тож довелося делегації заночувати в Мукачеві.
Звістка про заморських гостей дуже швидко розійшлася по місту, а особливо про саджанці надзвичайно цінної вишні. Тож не дивно, що вже на ранок частини молодих дерев не вистачало, вже на ранок їх успішно продавали під виглядом фруктових дерев на ринку.
Отак, з тих пір сакура росте на Закарпатті і радує око та душу, але не тіло, оскільки плодів від неї місцеві мешканці так ніколи й не дочекалися.