Новини
Всесвіт
Політика

Білоруські силовики почали вивозити нелегалів з табору на кордоні з Польщею


Біженців грузять в автобуси і відвозять у невідомому напрямку з табору біля КПП «Брузги-Кузьниця» на білорусько-польському кордоні.

Фото: Reuters

Майже дві доби сотні нелегальних мігрантів з Близького Сходу, які через територію Білорусі намагаються прорватися до Польщі, провели біля пункту пропуску «Брузги», що на білоруській стороні.

Як повідомила Прикордонна служба Польщі, 16 листопада прикордонники помітили, що нелегали збирають речі.

«Ми бачимо, що іноземці, які перебувають з білоруського боку біля КПП «Брузги», збирають речі і залишають табір. Вони вирушають у невідоме місце у супроводі білоруських служб», – йдеться у повідомленні.

Фото: Reuters

В той таки час, заступник глави МВС Мацей Васік заявив, що має інформацію, що за вказівкою самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка за мігрантами на кордоні відправили автобуси і вони поступово виїжджають з табору.

Можливому спаду напруження на білорусько-польському кордоні передували кілька зухвалих спроб мігрантів прорватися до Польщі.

Нагадаємо, що 8 листопада, до кордону з Польщею вийшла перша велика група мігрантів з Близького Сходу та Азії. Після цього в Міністерстві оборони Польщі оголосили бойову готовність і відправили на охорону держкордону з Білоруссю 12 тисяч військових.

Фото: Reuters

9 листопада у медіа з'явилася інформація, що білоруські прикордонники перекинули сотні мігрантів до кордону з Литвою. Країна на місяць запровадила на кордоні надзвичайний стан. Також 9 листопада дві великі групи мігрантів все ж прорвали державний кордон.

Згодом, 12 листопада група людей прорвала загородження і змогла перейти на територію Польщі. За попередніми оцінками, прорватися змогли до 200 біженців.

Проте вже ранці 15 листопада значно більша група нелегалів, «переселилася» з лісу на дорогу до КПП «Брузги-Кузьниця», а наступного дня люди спробували прорватися через кордон.

Як заявили у Міноборони Польщі, білоруські силовики видали біженцям зброю та світло-шумові гранати. У відповідь військові проти мігрантів застосували водомет.

Фото: Reuters

Внаслідок спроби нелегалів організувати прорив постраждало 12 осіб, які охороняли кордон Польщі, написало тамтешнє видання Polsat News.

Фото: Reuters

Як повідомляв "Погляд", Україна готується до ескалації на кордоні з Білоруссю. Через це держава посилює охорону кордону. Ситуацію на білорусько-польському кордоні розглядають, як стратегію Кремля на послаблення Євросоюзу.

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками новин на сайті за посиланням – новини Київщини, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram канал.