Новини
Новини Київської області
Баришівка та Березань

Березанцям пропонують контролювати сплату підприємцями акцизного податку


Cashier handing receipt to customer

Березанська міськрада апелюючи тим, що акцизний податок з роздрібної торгівлі алкоголем та тютюном поповнює місцевий бюджет і в подальшому ці кошти направляються на соціально-економічний розвиток громади: ремонти закладів освіти та медицини, доріг і тротуарів, будівництво спортивних і дитячих майданчиків, закликає березанців  особисто контролювати сплату суб’єктами господарювання акцизного податку шляхом вимоги розрахункових документів (чеків) у продавців. 

За 2019 рік до бюджету громади надійшло 2298,3 тис. грн акцизного податку від реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Найкращими платниками є: «АТБ-маркет» – 895,5 тис. грн, «Фора» – 865,7 тис. грн, «Конверс-лінкс» – 144,2 тис. грн, «Альянс-Холдинг» – 123,2 тис. грн, «ХБ-Груп» – 65,3 тис. грн. Ці суб’єкти господарювання сплатили до бюджету 2093,9 тис. грн, що становить 91,1% від усіх надходжень акцизу з реалізації підакцизних товарів.
А решта 29 господарників сплатили лише 204,4 тис. грн. Найменше сплатили такі фізичні особи-підприємці: Цись А.І. – 1,2 тис. грн, Чужа Н.М. – 1,3 тис. грн, Нагірняк В.А. – 1,3 тис. грн, Візір С.І. – 2,5 тис. грн, Лавренко Р.А. – 3,2 тис. грн й інші.

"Можна подати весь список платників, однак усі суб’єкти господарювання самі знають, хто і як сплачує до бюджету. Навіть хочеться їх запитати – чи правда, що за день реалізація тютюнових та алкогольних товарів, разом узятих, становить від 70 до 170 гривень? Звісно ж, ні, і ми це добре знаємо.
Звичайно, всі розуміють, як складно сьогодні підприємцям. Але, коли одні працюють за правилами і роблять усе можливе, щоб сплатити належні податки до бюджету, а інші не виходять із тіні або займаються незаконною діяльністю – це неправильно, бо призводить до збільшення тіньової торгівлі, зменшення бюджетних надходжень і зубожіння громади. І реакція органів, у тому числі й влади, має бути розумною та відповідною", - підкреслюють у міськраді.

Також держустанові заявили, що суб’єкти господарювання, які вроздріб торгують алкогольними напоями та тютюновими виробами і не сплачують акцизний податок із реалізації продукції або сплачують його неповною мірою, завдають місцевому бюджету значних збитків, адже бюджет втрачає значні кошти. І тут громадяни повинні зайняти активну позицію і не дозволити, щоб кошти, що можуть витрачатися на розвиток громади, поза бюджетом йшли у кишені «ділків».

Тому для збільшення надходжень до місцевого бюджету Березанської ОТГ створено постійно діючу комісію з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків.

Також людей закликають повідомляти у разі наявності інформації щодо фактів незаконного обігу підакцизних товарів чи невидачі покупцю чеків на придбання таких товарів просимо повідомити комісію письмово або ж по телефону. За фактами порушень обов’язково будуть проведені перевірки та вжиті відповідні заходи щодо припинення правопорушень.

За інформацією: Березанський Медіацентр