Новини
Бориспіль
Культура

Барельєф і старовинні купюри: столичні митники зупинили спробу вивозу до Німеччини


Київські митники припинено спробу незаконного вивезення за межі України культурних цінностей.

фото Київська митниця Держмитслужби

Предмети культурного вжитку з ознаками старовини у даної пасажирки виявили під час митного контролю ручної поклажі та багажу, повідомляє Київська митниця Держмитслужби. Операція по недопущенню вивезення культурних цінностей до Німеччини проходила у взаємодії Київської митниці Держмитслужби з УСБУ та службою авіабезпеки Міжнародного аеропору "Бориспіль".

Що намагалися вивезти

Бронзовий барельєф «Виступ добровольців 1792 року («Марсельеза»)» розміром 40х33см з ознаками старовини, а також 27 старовинних купюр від 1905 до 1961 років випуску, серед яких карбованці Райхскомісаріату Україна 1942 року, польські злоті XIX століття, рублі та державні кредитні і казначейські квитки Російської імперії кінця ХІХ-початку ХХ століття, аргентинські песо та інші, намагалася вивезти до Німеччини через аеропорт «Бориспіль» наша співвітчизниця 1985 року народження.

фото Київська митниця Держмитслужби

Для проходження митного контролю громадянка скористалася спрощеною системою «зелений коридор», чим гарантувала, що в неї відсутні предмети, заборонені до переміщення через митний кордон України. Митники, отримавши інформацію від правоохоронних органів про ймовірну спробу вивезення найближчим часом з України культурних цінностей, мали всі підстави ретельно перевіряти багаж авіапасажирів.

фото Київська митниця Держмитслужби

Під час опитування жінка надала митникам експертний висновок одного з відомих приватних українських музеїв про те, що дані предмети не мають культурної та історичної цінності. Разом з тим, дозволу встановленого зразка від Мінкульту на вивезення за кордон даних предметів пасажирка не мала.

фото Київська митниця Держмитслужби

За відкритими даними одного з українських аукціонів, період виготовлення виявленого барельєфу зазначений «до 1960 року», що кардинально відрізняється від даних, наведених у експертному висновку.

фото Київська митниця Держмитслужби

Стосовно громадянки триває документування виявленого порушення митних правил. Барельєф та колекцію купюр Київська митниця вилучить та передасть на експертизу.

Додатково про скульптуру

Прототип даного барельєфу «Марсельєза» розміщений на Тріумфальній арці в Парижі. Автор шедевру французький митець Франсуа Рюд у ХІХ столітті.

Раніше «Погляд» повідомляв про те, що українці везли із Туреччини діаманти у спідній білизні.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube