Новини
Головні новини
Ірпінь
Суспільство
Новини світу
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

Балу – Людина-легенда: 5 років тому житель Ірпеня Ільгар Багіров підірвав себе та ворогів у зоні АТО


30 вересня 2014 року під час проведення розвідки в районі смт Центральний Перевальського району (Луганщина) у бою загинув житель Ірпеня Ільгар Багіров (позивний Балу).

Мужній воїн, якого друзі звикли називати Ігорем, потрапив у засідку. Він підірвав ручною гранатою себе та ворогів, які його оточили, щоб узяти в полон.

Ільгар Салехович Багіров народився 12 травня 1970 року в Баку, батько – професійний військовий. Він був азербайджанець за національністю, але майже все життя прожив на Київщині.

У 1992-му закінчив Харківське вище військове авіаційне інженерне училище. Потім факультет виховної та соціально-психологічної роботи Академії Збройних сил України.

Служив у бригаді зв'язку ЗСУ (Гостомель). У 2002 році звільнився з лав армії. У 2009-2010 роках викладав у Ірпінському економічному коледжі.

У березні 2014-го Багірова мобілізували на військову службу. Він обійняв посаду заступника командира роти з виховної роботи 11-го батальйону територіальної оборони «Київська Русь».

На війні наш земляк став справжньою легендою. При звільненні Слов'янська йому вдалося відібрати у сепаратистів машину, яку він згодом прикрасив своїм позивним – Балу.

У середині вересня, коли вороги намагалися відтіснити наших військовиків під Дебальцевим, Багіров застрибнув до танка і рушив на терористів.

Вважається, що саме завдяки його сміливому вчинку вдалося втримати блокпост, що має стратегічно важливе значення.

Цей військовий об’єкт, яким командував капітан Багіров, розташований на трасі, що зв'язує Дебальцеве з російським Ростовом-на-Дону.

Після смерті Героя його продовжували називати «блокпостом Балу» навіть вороги.

А українці увічнили нашого земляка та його побратимів на екрані – зняли документальний фільм «Перехрестя Балу».

Місцем останнього спочинку мужнього воїна стало ірпінське кладовище. Багірова посмертно нагороджено орденом «За мужність». А в закладі, де він викладав, відкрили пам’ятну дошку.

koda.gov.ua