Новини
Новини Київської області
Вишгород
Суспільство

«Автобусні сюрпризи» у Вишгороді завершуються?


Ось такі місткі "гармошки" нині курсують з Вишгорода до Києва

До Києва курсує громадський транспорт за кількома маршрутами.  Однак їхній розклад поки що широкому загалу не доступний

«На сьогодні вже відчувається стійка стабільність» – так охарактеризував стан справ з громадським транспортом з Вишгорода до Києва заступник Вишгородського міського голови Трофим Іванов.

Як в і кожному передмісті столиці, у Вишгороді немала кількість жителів потребує нормальної роботи громадського транспорту, бо не всі, хто працює Києві, мають власний транспорт, щоб без проблем і швидко доїхати до роботи і повернутися назад. Наприкінці минулого року з цим була просто біда. Рейсові маршрутки курсували з незрозумілим графіком, дуже рідко. І якби не так звані «групові поїздки», тобто коли власник автівки, який їде з Вишгорода у Київ, бере пасажирів за компенсацію в сумі вартості поїздки у маршрутці, і якби не нелегальні перевізники, яких хоч і лаяли на всі боки, але користувались їхніми послугами, то напруга була б набагато вищою.

Однак з початку року ситуація почала поліпшуватися, і міській владі є про що відзвітувати.

Трофим Іванов, заступник Вишгородського міського голови

 «Наприкінці року переможцем тендеру автобусного маршруту до Києва, зокрема, до станції метро «Героїв Дніпра» стала компанія АТН. Організатор тендеру — Київська обласна держадміністрація — присвоїла маршруту новий номер — 396 і після звернення міської ради, яка постійно вивчає потреби містян, затвердила такий напрямок: м. Вишгород — м. Київ (ст. метро «Почайна») — ст. метро «Героїв Дніпра»», – повідомив Трофим Іванов.

Спочатку цей маршрут трохи дивував вишгородців, адже раніше вини звикли, що автобус іде або до однієї станції метро, або до іншої, а не «катається» між станціями. Але помаленьку звикли. Це підтвердив і заступник міського голови, зауваживши, що автобуси курсують з регулярними інтервалом, вони відносно нові, в основному це автобуси «Богдан» та «І-ван». Хоча й був один закид від пасажира, що маршрутка доїхала тільки до «Героїв Дніпра».

Одна з традиційних проблем – перевезення громадян пільгової категорії – у Вишгороді вирішується так: «Під час зустрічі керівництва нового автоперевізника з керівництвом міста чітко домовились, що кожен автобус перевозить двох пасажирів — пільговиків. На відміну від попереднього перевізника скарг на роботу АТН у першому кварталі до міської ради надійшло… аж одна. Водія суворо попередили, що в разі повторення неетичної поведінки його звільнять з автопідприємства. У напрямку столиці свої напрацювання вже має і КП «Вишгородпастранс». Пільгова категорія пасажирів вже добре освоїлася у просторому автобусі-«гармошці». Поміж згаданих перевізників до ст. метро «Героїв Дніпра» ще курсують невеликі «Спринтери» від добре знайомого вишгородцям «Авто-Лайну». Тут пільговиків не беруть традиційно. Чому ж «Авто-Лайн» не поступився новому перевізнику? Справа у договорі, який ще не закінчився». –пояснив Трофим Іванов.

Голова громадської організації "Всеукраїнське об'єднання Учасників бойових дій та вимушено переміщених осіб "МИ УКРАЇНЦІ " Іван Татауров підтвердив слова заступника міського голови. «На маршруті №396 питань з приводу перевезення пільгових категорій громадян ми не бачили і до нас не звертались. Це я з особистого досвіду кажу. А щодо "Авто-лайну" - мабуть з Козаками покатаємось цілий день, нехай порахують, де їм вигідніше... Хотів би наголосити всім перевізникам і водіям - не робіть проблем з перевезенням АТОшників і родин загиблих Захисників! Ми віддали своє здоров'я, багато хто своє життя - заради України, поважайте нас хоча б за це!», зауважив Іван Татауров.


Іван Татауров, голова ГО "Всеукраїнське об'єднання Учасників бойових дій та вимушено переміщених осіб "МИ УКРАЇНЦІ"

Трофим Іванов підкреслив: «Виїхати до Києва на роботу, навчання – сьогодні вже не проблема. Курсують автобуси № 396 — до «Почайни» та «Героїв Дніпра», бусики «Авто-Лайну» — до «Героїв Дніпра», комунальний автобус — до «Героїв Дніпра», «Богдани» маршруту № 398 — до площі Шевченка, плюс автобуси з Димера, Козаровичів, Лютіжа — до «Героїв Дніпра», а автобус від «Ашану» — цього не досить? Головне зараз — недопущення зниження рівня якості обслуговування пасажирів. І тоді на автошляхах, на зупинках і в маршрутах все буде гаразд».

Отже, можна поплескати в долоні й порадіти. Однак у цій «діжці меду» є одна «ложка дьогтю», яка вже традиційно існує давно, і, до якої, здається, всі так звикли, що вже не звертають уваги. І це навіть не безальтернативність автобусних перевезень, і не те, що через затори, які періодично виникають на шляху до Києва через велику кількість транспорту, рух автобусів уповільнюється. Кілька років тому запустили було електричку з Києва до Вишгорода, але вона зникла так само швидко, як і з’явилася.

Зараз не про це, а про дещо інше. Про  розклад тих самих маршруток, який десь існує, але для широкого загалу не доступний.

Одна з особливостей Вишгорода – те, що місто взагалі не має автостанції, тобто місця, де б  житель чи гість міста дізнався все про маршрути і графіки перевезень. Чіткої інформації про курсування громадського транспорту на зупинках теж немає. Можливо, був би сенс розмістити інформацію на офіційному сайті міської ради, на його головній сторінці, щоб усім було зручно її знайти? Але цього теж немає. Можливо, міскрада бачить інший шлях інформування, але який? Люди виходять із ситуації двома способами: одні просто виходять на зупинки і чекають, інші «кидають клич» у соцмережі, мовляв, підкажіть, хто знає, графік руху. Хто знає – підказує, хтось навіть публікує фото графіка, опубліковане колись у якійсь місцевій газеті. Але ж це бачать не всі! І з завидною регулярністю в соцмережах повторюється запитання про графік руху. Можливо, частина нарікань віз пасажирів була б знята автоматично, якби всі чітко знали, де шукати інформацію. Бо поки що відомий графік лише безкоштовного автобуса, який іде черз Вишгород до "Ашана", але до нього міськрада, здається, ніякого стосунку не має.

Втім, хочеться сподіватися, що поетапно всі невирішені транспортні питання в Вишгороді поступово врегулюються. Перший етап – забезпечення нормального автобусного зв’язку між столицею і передмістям вирішується. А там, може, й до інформаційної складової про графік руки дійдуть.