Новини
Україна

Авіазаводу «Антонов» виповнилося 100 років


Фото: офіційна сторінка "Антонова" у фейсбуці

Вітаємо нинішніх і колишніх працівників заводу зі святом!

Сьогодні, 9 вересня, держпідприємство «Серійний завод «Антонов» святкує своє 100-річчя. Саме в цей день у 1920 році створили «Київський державний авіазавод № 12».

З приводу свята на офіційній фейсбук-сторінці підприємства розмістили відео про історію заводу.

Також центральний державний архів на своїй сторінці у фейсбуці розмістив цікаві старі документи заводу.

9 вересня 1920 року стало відправною точкою в історії не тільки одного з найбільших та найстаріших авіапідприємств України, а й вітчизняної авіабудівної галузі загалом. Ось що пише з цього приводу центральний архів.

Назва заводу неодноразово змінювалася: «Ремповітря-6», «Завод № 43», «Завод № 473», «Київський авіаційний завод», «Київське авіаційне виробниче об’єднання», «Авіант» та ін.

Впродовж існування заводом випущено більше ніж 6 тисяч пасажирських, військово-транспортних та багатоцільових літаків серій Ан, Ту, ХАІ-1, К-1, ОКО-1 та багатоцільовий гелікоптер серії Мі-1. Гордістю підприємства вважаються літак Ан-2, який став батьком-засновником великого сімейства «Анів», найбільший серійний військово-транспортний літак Ан-124 «Руслан», найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак Ан-225 «Мрія», внесений до Книги рекордів Гіннеса.

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв про те, що літаки «Антонов» буде використовувати державна авіакомпанія для регіональних перевезень.