Новини
Бровари
Культура

Артефакт Володимира Великого від скарбошукача - подарунок Броварам до дня Незалежності


Днями у Броварському Краєзнавчому музею відбулася подія року, закладу було подаровано унікальний артефакт Володимира Великого – срібник, який датується 1010 роком.

Днями Броварському Краєзнавчому музею відбулася подія року, закладу було подаровано унікальний Артефакт Володимира Великого – срібник, який датується 1010 роком.
Фото з ІА «Трибуна-Бровари»

Срібна монета князя Володимира Великого Хрестителя, була знайдена біля села Пухівка Броварського району Київської області. Її викупили на аукціоні та зусиллями місцевого скарбошукача, дослідника та краєзнавця Ігоря Крепака, передали у музей. Відтепер мешканці та гості міста зможуть побачити цей артефакт та багато інших коштовних експонатів у виставці знахідок тих часів, що були відкопані на Броварщин

«Подібних цілих монет в музейних фондах України близько десяти» - каже Олександр Алфьоров - кандидат історичних наук, автор і співавтор багатьох наукових робіт і книжок, дослідник Городницького скарбу срібників.

дарування срібника князя Володимира Великого Хрестителя
Срібник князя Володимира Великого Хрестителя

Знайдений біля старого русла однієї з невеликих приток Десни, цей срібник мав попасти у приватну колекцію, як і майже всі подібні знахідки. Але завдяки роботі, проведеній активістами-науковцями, відродити історичну пам’ять, що засвідчує справжній вік нашої держави та доторкнутися до елементу історії християнства зможуть усі відвідувачі державного музею. У зв’язку із розміщенням високовартісного експонату, у музеї встановили систему відеоспостереження, сигналізацію та охорону.

За останні роки в Україні дуже розвинувся рух «копачів», людей, які прочісують ліса та ріки з металошукачами. Знахідки цих пошуковців-любителів прикрашають виставки та колекції багатьох музеїв України та Європи. Також деякі скарби продаються на аукціонах по всьому світові. Деякі дослідники розказують про свій досвід пошуків, розміщують фото найцінніших знахідок та пишуть книги про свою діяльність. Завдяки цьому відновлюється стародавня історія України та знаходяться прямі докази її незалежності, багатого побуту тодішніх мешканців та майстерності давніх умільців.

ІА “Погляд” вже повідомляв, що найбільший на Київщині прапор встановлений у Броварах.

Ми розповідали також, що в Обухівський музей передали нитки трипільців.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.