Новини
Всесвіт

Американський зонд на Марсі занурять в екстрену зимову сплячку


Це зроблять, щоб InSight, який вже три роки перебуває на Червоній планеті, зумів пережити марсіанську зиму.

Фото: NASA/JPL-Caltech

Про це повідомили у видання Science alert.

Космічний зонд InSight, що приземлився на марсіанській рівнині Елізій в 2018 році, ризикує завершити свою місію. В останні кілька місяців апарат буквально бореться за своє життя через непередбачувані погодні умови на Червоній планеті. Там, де він знаходиться практично безвітряно. А саме вітер здуває марсіанський пил, що накопичується на приладах, зокрема з сонячних панелей, від яких залежить енергопостачання апаратів.

У лютому сонячні панелі InSight виробили лише 27% своєї енергоємності. В умовах марсіанської зими в NASA вирішили перевести посадковий модуль в режим гібернації, кожен день відключаючи різні інструменти апарату. Повідомляється, що незабаром InSight відключить всі функції, які не потрібні для його виживання.

Призупинивши свої наукові операції, посадковий модуль повинен заощадити досить енергії, щоб підтримувати свої системи в теплі в холодні марсіанські ночі, коли температура може впасти до –90°C.

Наразі InSight знаходиться в стабільному стані, але існує постійний ризик фатального збою живлення. Якщо батареї посадкового модуля розрядяться, він може ніколи не відновитися.

Як повідомляв «Погляд», також цього тижня вдруге космічне агентство NASA перенесло запуск марсіанського вертольота Ingenuity. Планувалося, що історичний запуск відбудеться 14 квітня.

Нагадаємо, що перший український наносупутник вже сім років працює на орбіті, продовжуючи дивувати всіх своєю живучістю.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.